Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.07:32

Autor Wątek: OCC SUNOCO TEAM Chopper  (Przeczytany 10732 razy)

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
OCC SUNOCO TEAM Chopper
« dnia: 11 Marzec 2009, godz.19:12 »
Witam!
Chcialbym zaprezentowac moj nowy projekt. Jest to motocykl autorstwa OCC stworzony dla SUNOCO TEAM.
Model robie nie pod katem projektowym (wymiary itd) poniewaz nie mam odpowiednich danych... Mam tutaj na mysli blueprinty, ale takze przekroje, srednice rur, rozmiar opon i innych elementow.
Model ten ma byc dla mnie ciwczeniem a dla Was chcialbym zeby byl odskocznia od okretow, ktore rzadza na tym forum ;)
Motocykl ten wybralem, poniewaz lubie motocykle klasy chopper ale lubie tez szybkie zabawki, a ludziom z OCC udalo sie polaczyc jedno i drugi.

Poki co posiadam tylko zarys ramy. Dokonalem paru pomiarow z innych motocykli, ktore powinny dac mi pare punktow orientacyjnych. Niektore rurki wydaja sie miec za mala srednice - poprawie to. Najwiekszym wyzwaniem bedzie dla mnie silnik - jego blok juz wymodelowalem w celu wyskalowania ramy do niego oraz zeby rozmiescic jego mocowania do ramy. Jezeli ktos ma printy do tego silnika bylbym wdzieczny!!

Na razie to tyle. Zapraszam i pozdrawiam :)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2009, godz.19:55 »
Będe Ci kibicował, bo jak patrze na ten silnik to widać ze sprawa nie bedzie taka prosta :D
Tez lubie pojazdy kołowe. Okręty (statki), wole raczej te z S/F.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2009, godz.21:26 »
No tak silnik to bedzie wyzwanie zycia ;P Jak bede widzial ze komp nie da rady albo cos (ze wzgledu na ilosc elementow) to zrobie go w POLYgonach w Blenderze ;) Ale ja chce isc na calosc. Jak w Rhino to w Rhino ma byc od poczatku do konca :)

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2009, godz.21:59 »
Sorry za posta po moim...
Wymierzylem kolo i wszystko zaczyna pasowac - jest wszystko na miejscu co mnie cieszy i bede mogl juz ruszyc z tym szybciej. Najgorsze za mna... No nie liczac silnika ;P

P.S.
Zna ktos jakis fajny patent na spawy?? trzeba zespoic te rurki ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2009, godz.22:10 wysłana przez 3D CREATIVE »

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2009, godz.23:14 »
Widziałem kiedyś jak Marek, robił fajne połaczenia dwóch rurowych obiektów, ale nie pamiętam w którym wątku - jak znajde to wkleje linka. Wtedy mozna na takie połączenie nałożyć mapę Bump ze spawem.
Ja zrobiłem taki mały przykład, tylko uzyłem za duzo węzłów na przekrojach i wyszo troche cięzko. Zrobiłem krzywa z przecięcia i przekroje, następnie wyciagnąłem po profile po prowadnicy. Nałożyłem na to teksturke proceduralna typu szum ale lepszy byłby naturalny spaw.
No nic, to tylko taka moja propozycja - tylko trzeba to zrobic troche lżej  :D
Hal

Znalazłem - załączam link do modelowania Marka http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,424.0.html
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2009, godz.23:36 wysłana przez Hal9000 »
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2009, godz.00:05 »
O dzieki wielkie! :) Ja mam dobry patent przy POLY w 3d maxie... Ale chce w Rhino. Ja wymyslilem zeby zrobic ta linie ukazujaca czesc wspolna 2 rurek i po niej puscic pare kulek (splaszczonych i pod katem). POzniej je BOOLEANEM polaczyc i wygladzic a pozniej odciac to czego nie widac. Jutro sprobuje i jak sie uda to pokaze.

Dzisiaj dorobilem jeszcze felge.

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2009, godz.11:25 »
Dzisiaj mialem chwilke i dorobilem tarcze hamulcowa + mocowania i zebatke (na razie bez zebow ;P )... POmierzylem sobie jeszcze pare rzeczy na jutro.

Testowalem tez spawy (na sreenie sa przerysowane no ale testy to testy...) i raczej bede je robil w poly...

EDIT:
Dodalem jeszcze renderki ze wzorem bieznika. Napiszcie czy jest fajny bo nie wiem czy modelowac :)

« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2009, godz.14:42 wysłana przez 3D CREATIVE »

botak

  • Gość
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec 2009, godz.15:26 »
nie jest fajny - nie rób :D

Pewnie, że jest gites!
Ale rób dla siebie nie dla nas - ludzie są niewdzięczni z natury :D

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marzec 2009, godz.00:10 »
Spawik fajny, ale troche za idealny jak dla mnie ;D
Ja bym był za tym aby to jednak zrobić teksturą. Ogólnie widać że masz dobre tempo  :D.
Powodzenia Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marzec 2009, godz.00:13 »
No dzieki wielkie za uznanie :) Spaw zrobie jednak w POLY. Tak samo mialem modelowac bieznik, ale displace ladnie sobie poradzil. :) Jutro przednie kolo bo to mi da odniesienie do innych elementow.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2009, godz.00:26 wysłana przez 3D CREATIVE »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec 2009, godz.00:43 »
Ciag dalszy prac. Zbieornik dal mi popalic a tylne nadkole bylo banalne... :)

botak

  • Gość
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec 2009, godz.10:19 »
No i elegancko.
Bedziesz jeszcze robił coś z krawędziami aby były łagodne jak w oryginale?

A możesz pokazac zbiornik z przodu? Ciekaw jestem jak sobie poradziłes z tym wypłaszczeniem  ;)

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marzec 2009, godz.10:43 »
no scialem tam w miare dobrze ten zbiornik, ale ogolnie w nocy mnie natchnelo i zrobie go jeszcze raz... Ogolnie zaokraglenie zrobilem zle co widac na screenie. Krawedzie zrobilem w paru miejscach ostrzejsze bo sie mi bardziej podoba. Nie mam printow do niego i czesto musze kombinowac. Co prawda widok z boku mam ale to jest fotka i tyl uciekaw perspektywe i musze imprwizowac i ciagle cos mierzyc... :/

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marzec 2009, godz.11:53 »
Creative - wrzuciłbys jakąś siatke - tak do analizy  ;)
Bardzo fajnie Ci to wychidzi  :D
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

botak

  • Gość
Odp: OCC SUNOCO TEAM Chopper
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marzec 2009, godz.14:07 »
O krawedzie, to bardziej mi chodziło połączenie rur ramy z blachami siedzenia (jak na zdjeciu 1)
I masz rację ostre krawędzie w niektórych miejscach wyglądają lepiej  :D Ale Ty nie musisz się martwić, że ktoś się o nie potnie :D

A bak prawie ok, ja bym próbował zrobić tak jak oni prawdopodobnie to produkowali.
Wzięli standardowy "okrągły" bak który im się nie mieścił w okolicach rury sterowej, ścięli przód, dospawali blachę i przeszlifowali miejsce połączenia (zdjęcie 2)