Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.22:02

Autor Wątek: Brytyjski monitor HMS "M15"  (Przeczytany 21631 razy)

Adrian(a-graph)

  • Gość
Brytyjski monitor HMS "M15"
« dnia: 20 Listopad 2008, godz.12:02 »
Witam forumowiczow!
Od pewnego czasu sledze forum wiec w koncu postanowilem sie zarejestrowac.Widze kilka "znanych" postaci chocby z forum kartonowego Konradus z ktorego i ja "pochodze" ;).Wiec to bedzie taki przywitalny mailik.Ponizej zamieszczam swoja pierwsza relacje  z modelu.Tym razem model brytyjskiego monitora z WW1 M15.Model robiony pod wycinanke wiec musi sie dac rozwinac na 2D...stad pewnie nie bedzie wszystko idealne jak powinno byc.Nidgy nie robilem w Rhino i to sa poczatki wiec fajerwerkow prosze nie oczekiwac,przynajmniej na poczatku.

Na poczatek wzialem sie za prostsze rzeczy w celu nauki  modelowania (nie chcialem rzucac sie na kadlub zeby sie nie zniechecic)w tym zupelnym dla mnie nowym "software".Na warsztat wzialem dziala 6 i 12-funtowe oraz reflektor na prowadnicy.Ponizej fotki.






Wkrotce nowe fotki z kadluba.Wyszedl dosc obiecujaco jak na pierwszy powazny projekt.


« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2008, godz.12:14 wysłana przez Adrian(a-graph) »

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2008, godz.16:37 »
Flota rośnie w siłę  ;D. Ambitnie jak na początek.. trzymam kciuki :D.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2008, godz.10:28 »
Z ogromną radością witam temat wojenno morski  8)

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2008, godz.19:55 »
Witam!
Witaj na forum! Zapowiada się ciekawy temat, tym bardziej, że pływadełek u nas mało. Czy możesz dać linka do zdjęcia jak wyglądał oryginał?

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2008, godz.12:24 »
Zalaczam fotke tego monitora.Tutaj juz nieco w zmodyfikowanej formie i jakby taki z ciezkim ekwipunkiem.Moj model prezentowac bedzie stan po zbudowaniu.


W modelu wykonalem kadlub.Poniewaz  jego wykonywania troche przetestowalo moje nerwy postanowilem odpoczac i nie robic na  razie pasow blachy oraz napedu jednostki.Przejscie pomiedzy pokladami rowniez nie jest na razie skonczone.Nie bedzie to linia prosta.Bedzie tam zejsciowka i pojawi sie trzeci poziom,najnizszy wraz z dwoma parami drzwi.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2008, godz.00:07 wysłana przez Adrian(a-graph) »

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2008, godz.12:30 »
Zrobilem szybko nadbudowke bo skomplikowana nie byla wraz z paroma detalami  jak skrzynie,szafki na flagi sygnalowe,zbiorniki z woda itp.Na pomoscie widoczny semafor sygnalizacyjny i stol na mapy z oslona.Na pokladzie glownym wykladziny antyposlizgowe.Jak mowilem miedzy pokladami na razie wielka "dziura".


Pod wieczor zalacze bardzo zaawansowana nadbudowke z detalami i zadaszeniem pomostu.Proste narzedzia daly calkiem niezly rezultat...
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2008, godz.15:38 wysłana przez Adrian(a-graph) »

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2008, godz.13:33 »
Witam!
Dzięki za fotkę. Fajny okręcik. :) Widzę, że idzie Ci to bardzo szybko. Moją piętą Achillesową są właśnie kadłuby. Kilka razy się na nich "wyłożyłem" i jak na razie dałem sobie spokój z okrętami/statkami. Może kiedyś spróbuje raz jeszcze swoich sił. Tymczasem będę śledzić Twoją relację. Może coś podpatrzę i się nauczę. :)

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2008, godz.23:29 »
Praktycznie caly dzien przesiedzialem dzisiaj nad modelowaniem ale przynajmniej okret zaczyna przypominac cos plywajacego.Dodalem detale na pokladach,wykonalem zadaszenie brezentowe nad pomostem,dorobilem drzwi wraz ze swiecacymi lampami pozycyjnymi.Po bokach nadbudowki dostawilem pomosty na lodzie wraz z zurawikami.Zaczalem olinowanie ale poczekam na ostateczna pozycje lodzi wraz ze stojakami.Po skonczeniu pomostu bojowego wykonalem komin z odciagami a takze dodalem gniazda na male dzwigi na pokladzie dziobowym.Zeby zachowac rownowage na lewej burcie beda dwa male zurawiki a na prawej stronie nadbudowki bedzie duzy zawieszony dzwig do podawania amunicji dla glownej wiezy.Dodalem relingi na pokladzie nadbudowki.Na razie pomost jest bez wyposazenia jak kompasy,dzwignie itp.To w przyszlym tygodniu.Zalaczam efekty calego dzisiejszego dnia.Starczy na ten weekend wiec kolejne renderingi chyba dopiero jak skoncze w 100% nadbudowke i dodam maszt z olinowaniem.


« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2008, godz.23:51 wysłana przez Adrian(a-graph) »

Offline DmVip

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja na forum: +35/-0
  • DmVip
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopad 2008, godz.23:40 »
Widzę że kolega nie marnuje czasu :) i zna się na rzeczy, ładny statek i piękna robota, a swoją drogą będzie z tego model papirowy:)
życie to nie jest bajka, to jest wojna :)

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopad 2008, godz.23:46 »
Dzisiaj zaniedbalem nieco rodzine wiec jutro czas na spacer na lonie natury ;).Do zobaczenia z przyszly weekend :D

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopad 2008, godz.10:18 »
bardzo ładna robota... punkcik ode mnie za szybką i zgrabną pracę :)

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Listopad 2008, godz.13:58 »
Witam!
Adrian, jeśli to są Twoje początki w Rhino (jak sam piszesz) to wyobrażam sobie co się będzie dziać gdy rozwiniesz żagle. Świetny model!

Pozdrawiam.

P.S.: DmVip: to jest okręt nie statek. Modelarze okrętowi krzyżują za mniejsze przewinienia, więc lepiej uważać, hehe  ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2008, godz.14:01 wysłana przez Krzychu74 »
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Listopad 2008, godz.18:20 »
No całkiem fajna łajba  ;D ;D

GRYF

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Listopad 2008, godz.11:21 »
3 dni przygody z RHINO ...

Jestem załamany  :'(

Do RHINO4 zasiadłem kilka miesięcy temu, odkąd stałem sie jego szczęśliwym posiadaczem w wersji komercyjnej.
Efektów swojej zaawansowanej pracy,  nie odważyłem się jak dotąd przedstawić.
Na początku przerobiłem Level 1 i 2, dziesiątki tutków, setki indywidualnych eksperymentów..., a tu proszę:  M-15 w trzy dni ...

Proszę nie załamywać początkujących!

Przestaną się wogóle odzywać, w przekonaniu o własnej ułomności w opanowaniu tak "prostego" programu.

Gratuluję efektów !!!  :o

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Listopad 2008, godz.00:45 »
Ostatnie dwa wieczory spedzilem na pokladzie dziobowym.Wykonalem wszystkie urzadzenia kotwiczne itp ,lamacz fali a takze zakonczylem modelowac spadek miedzy pokladami wraz z zejsciowkami i relingami.Poniewaz w planach narysowano uklad blach poszycia na pokladzie wiec dodalem je i w prawdziwym modelu tez beda.Doda to troche plastycznosci calosci.Rendering nieco za jasny i flagsztok niewidoczny ale to sie jeszcze poprawi.Na razie wyglada tak: