Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.19:16

Autor Wątek: Brytyjski monitor HMS "M15"  (Przeczytany 21632 razy)

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Listopad 2008, godz.09:44 »
O idziesz niezle w szczegol. Wyglada to obiecujaco :) Pracuj dalej bo ciekaw jestem efektu koncowego!

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopad 2008, godz.12:00 »
W modelu dodalem maszt glowny i zaczalem olinowanie.W zasadzie jest skonczone za wyjatkiem linek sygnalowych ,ktorych autor w calosci nie narysowal wiec trzeba bedzie poszukac jakis fotek.Wyposazylem pomost w "kartonowo" wygladajace kolo sterowe,kompas i przekladnie wiec gorny pomost jest w calosci skonczony.Doszlo jeszcze pare detali ale nie warto ich osobno pokazywac.Jutro powinieniem zakonczyc skladany dzwig z olinowaniem i osprzet ratunkowy jak tratwy i kola ratunkowe....moze cos wiecej ale czasu nie ma wiele.

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Listopad 2008, godz.23:44 »
Wieczorkiem podciagnalem detale.Dzwig skonczony plus tratwy Curleya oraz bebny.Linki sygnalowe w koncu wykonalem na podstawie zdjec tego modelu wykonane przez autora planow.Po zrobieniu relingow na pokladzie glownym czas na szalupy.Na razie jest tak

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Grudzień 2008, godz.09:29 »
Mam ostatnio coraz mniej czasu, ale chcę zapewnić, że TEN model sprawia mi 10xprzyjemność podczas oglądania, gratuluję !!!

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Grudzień 2008, godz.23:32 »
Niestety zaplanowane prace zostaly przerwane na 5 dni co przed swietami nie dziwi i dopiero wczoraj wieczorem znowu zasiadlem nad Rhino.Zrobilem 16 stopowa dinghy ale z zupelnie innej dokumentacji bo autor planow nie rozrysowal wreg wiec musialem siegnac do literatury.Moze jutro podciagne 22-stopowy kuter po drugiej stronie.Na razie tylko jedna lodz ze stelazem i olinowanie.Na razie wyglada tak:

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Grudzień 2008, godz.18:59 »
Kuter jest juz na miejscu.Model od pokladu w gore jest skonczony (oprocz glownego dziala).Teraz poprawie kadlub bo miejscami jest nieco "pognieciony" no i wezme sie za naped.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Grudzień 2008, godz.21:09 »
Skruszyłeś moją duszę - po prostu PIĘKNE.
Uwielbiam okręty, szczególnie widziane okiem Rhino.
W przypływie shiploverskiego zachwytu - + 10 ode mnie

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Grudzień 2008, godz.00:49 »
Kawał fajnego projektu. Przeczytałem cały wątek od początku i wydaję mi się że trochę bujasz z tymi początkami w Rhino. Jeśli to jest Twój pierwszy projekt w Rhino to ok ale na pewno używałeś wcześniej innego softu - mnie nie nabierzesz. Co do projektu wyszedł Ci wspaniale - gratuluje umiejętności. A rendery to chyba z Brazil’a o ile oko mnie nie myli.
Pozdrawiam Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Grudzień 2008, godz.12:13 »
Ciesze sie ze "sie podoba" 8)
To moj pierwszy projekt w Rhino...fakt uzywalem troche innego softu 3D jak bylem nieco mlodszy bo pracujac jako architekt musialem to robic(pracowalem w ArchiCadzie).Teraz nie zajmuje sie wcale 3D bo to ten zawod to juz jest bardziej "management" niz modelowanie a jesli juz to robia to mlodsi.Moja firma zaniechala uzywania Rhino mimo ze ma 2 kopie,przerzucili sie na Sketch-upa bo "szybszy" ......wiec ja sie zainteresowalem tym softem i taka to jest mniej wiecej historia.Musze przyznac sie ze Rhino wciaga i tylko brak czasu uniemozliwia jakis ostre szarpniecie zarowno jesli chodzi o wielkosc jak i "prestiz" okretu....Zreszta to jest taki test i sprawdzenie jak sie bedzie "kleilo" ten okret pozniej po mimo wszystko duzej edycji w 2D ktora mnie czeka.

Dziekuje za opinie.

P.S.Odyncu,jesli sie nie myle to kiedys swietnie wymodelowales nasz niszczyciel Wicher jesli mnie pamiec nie myli na forum Konradusa.Mozesz podrzucic pare renderow?Moze byc na priv....wtedy to dla mnie byla "flota"....

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Grudzień 2008, godz.12:23 »
Zapomnialem dodac ze rendery sa z Rhino.Dodalem tylko kilka "rectangular lights".Etap teksturowania jeszcze przede mna w srodowisku Rhino wiec moze kiedys.Zobacze jakie beda efekty w nowej wersji.

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Grudzień 2008, godz.00:34 »
Kolejny pozny wieczor zaowocowal skonczonym napedem i sterem.Dodalem oklejke laczaca chrakterystyczny trojkat z elementem dna poniewaz na modelu bedzie to przyklejany element a na styk moglby byc niewystarczajaco sztywny.Ogolnie sruby sa bardzo niewielkie w porownaniu do wielkosci kadluba ale szybkosc to chyba byla najmniej wazna sprawa w projekcie tych monitorow.On mial tylko podplynac i ostrzeliwac lad na ktorym laduja oddzialy piechoty....

Na drugim renderze widac czym musze sie zajac.....poprawianiem burt i kilku wglebien..Mniej wiecej trzy wregi z przodu i trzy z tylu wymagaja poprawy.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2008, godz.00:46 wysłana przez Adrian(a-graph) »

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Grudzień 2008, godz.12:28 »
Detale, detale... świetnie się zapowiada :)
Powodzenia!

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Grudzień 2008, godz.11:51 »
imponujace i pływające  ;D

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Grudzień 2008, godz.21:44 »
Bardzo ładnie wyszedł okręcik pozazdrościć cierpliwości i tempa!  ;D
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2008, godz.21:50 wysłana przez Krzychu74 »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Brytyjski monitor HMS "M15"
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Grudzień 2008, godz.22:28 »
No srobki konkretne. Powiedz mi ile zajmuje ci pliczek z cala "scenka", z calym modelem?? :) Nprawde podziwiam za cierpliwosc, wytrwalosc!