Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.13:27

Autor Wątek: Przestawienie wymiarowania rzutni  (Przeczytany 3901 razy)

adamnie

  • Gość
Przestawienie wymiarowania rzutni
« dnia: 12 Lipiec 2008, godz.21:31 »
To ze jestem Gapa to wszyscy co mnie znają wiedzą i przez to moje gapiostwo popełniłem chyba fatalną pomyłkę ???
kiedy zaczynałem pracę nad moją wywrotką miałem część wymiarów ogólnych przeliczonych do odpowiedniej skali, tak ze cały model miał mieć około 440 mm długości, i ustawiłem sobie rzutnię na 200 ale niestety cm.

I tu moje pytanie czy można zmienić wymiary rzutni z cm na mm i automatycznie przeskalować w jakiś magiczny sposób całość dotychczasowej pracy ???

Nie jest to jakaś fatalna pomyłka moim zdaniem bo i tak czeka mnie składanie i malowanie wycinanki w Corel-u więc przeskaluję sobie podczas przenoszenia z Rhino do Corela - chyba że się mylę  :-[

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Przestawienie wymiarowania rzutni
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2008, godz.22:32 »
Zmień jednostki w opcjach rhino i w zasadzie powinno wystarczyć. Kiedyś zakładałem podobny temat o skalowaniu, zdaje się wspominałem o podwójnym przeskalowaniu - raz skalując model, drugi raz zmieniając jednostki w opcjach R... się później głowiłem czemu model wyszedł znacznie mniejszy niż miał być



trzymaj -> http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,404.0.html
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2008, godz.22:35 wysłana przez HAVOC »

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Przestawienie wymiarowania rzutni
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2008, godz.23:16 »
Możesz także zaimportować model do pliku z poprawnie ustawionymi wymiarami, a wtedy Rhino spyta czy pozostawić rozmiar modelu bez zmian czy zmienić numery, co da efekt przeskalowania z np. 20 cm na 20 mm

szpunk

  • Gość
Odp: Przestawienie wymiarowania rzutni
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2008, godz.08:53 »
Można ten problem rozwiązać przy pomocy plugin-a BoxEdit   8)http://en.wiki.mcneel.com/default.aspx/McNeel/LabsBoxEdit.html .Wszystkie proble my ze skalowaniem i wymiarowaniem znikają  ;D