Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.13:11

Autor Wątek: motor w rhino ale jak  (Przeczytany 18859 razy)

ewkamarhewka

  • Gość
motor w rhino ale jak
« dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.09:42 »
mam projekt do zrobienia w rhino motor harleya davidsona w 3d mam nawet rysunek jak on ma wyglądać tylko nie wiem za bardzo od czego zacząć  :(

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.10:24 »
dużo zależy od tego czy masz dobre plany motorka czy tylko jakieś zdjęcie pstryknięte w perspektywie. także - jak dokładny model chcesz zrobić, czy ma tylko dobrze wyglądać czy ma mieć wszystkie bebechy na swoim miejscu ;)

obawiam się też że poziom obeznania z Rhino może mieć również znaczenie w tym jak się zabrać do pracy :) :) :)

ewkamarhewka

  • Gość
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.10:31 »
dużo zależy od tego czy masz dobre plany motorka czy tylko jakieś zdjęcie pstryknięte w perspektywie. także - jak dokładny model chcesz zrobić, czy ma tylko dobrze wyglądać czy ma mieć wszystkie bebechy na swoim miejscu ;)

obawiam się też że poziom obeznania z Rhino może mieć również znaczenie w tym jak się zabrać do pracy :) :) :)

tak ma mieć bebechy na miejscu jest narysowany na płaskim rysynku w 5ciu rzutach szczegółowo moge nawet pokazać ten rysunek tylko jak to dodać i czy nie jest za duży.... pomyśle jestem od niedawna na forum

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.10:47 »
Może spróbuj skontaktować się z kimś ze starszego rocznika na swojej uczelni, oni zapewne rok temu też robili takie modele  :)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.10:55 »
satrab nie bądź czepialski :P

http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,223.0.html
http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,503.0.html

tu są dwa tematy traktujące o wykorzystaniu opcji bitmapy tła. przy dobrych planach jeśli takie masz to powinno się przydać ;)

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.11:00 »
satrab nie bądź czepialski :P

Dobra już nic nie mówię ;)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.11:03 »
ależ mów, mów i to dużo ;D

tylko nie odsyłaj biednych studentów po gotowce od starszych roczników :P  przecież potem trzeba się odwdzięczać a to przecież prowadzi do choroby alkocholowej ;D

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.11:31 »
Nom z tą chorobą to masz racje  :D
Ale tak poza tym to tutaj chodzi o zaliczenie kursu z grafiki, a nie chęć nauki Rhino (może się mylę ale wątpię  :) )

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.15:00 »
Witam najpierw odpowiedz na pytanie czy chcesz odbębnić prace domowa czy poznać rhino?
Jeżeli to pierwsze to raczej proponuje wpaść w chorobę alkoholową  ;) o wiele przyjemniejsze i mniej stresujące dla otoczenia, jeżeli to drugie to jak ktoś już kiedyś powiedział „witaj w klubie”. Kruk podał już linki do przykładów wstawiania bitmap ja dorzucę jeszcze jeden http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,209.0.html . I teraz czekam na Twój ruch. Moja pomoc będzie się sprowadzać do korekty twojej pracy ewentualnie zasugerowania jak dany element można wykonać, nie będę nic za Ciebie robił gdyż jest to Twoja praca, za którą to Ty dostaniesz ocenę. Ciekawy jeszcze jestem czy cała grupa dostała ten sam temat czy są jeszcze inne? Bo jest to już drugi Harlry w ostatnim czasie. Życzę sukcesów i dobrej oceny.
marek

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.16:19 »
Jeśli mogę coś dodać, to dodam... Ale nie będzie to pozytywne... z góry uprzedzam.

Onegdaj - jak ktoś nie potrafił sobie poradzić z danym projektem, bo już np siedział nad nim 4 dni i noce - poddawał się i szukał pomocy, wyłącznie  w przypadku, gdy naprawdę nie było szans ruszyć dalej, przy czym przyjęcie pomocy - było to jednak w pewnym stopniu upokorzenie (w sensie pozytywnym), ale zawsze...

Dziś - do tej pory nie umiem wyjść z szoku, zanim pojedyncza prosta, krzywa, czy powierzchnia pojawi się na ekranie - juz mamy prawie błagalne prośby o pomoc z rysunkiem i prośbą, no właśnie - jaką prośbą - najlepiej zróbcie to za mnie, a ja tylko skopiuję.
 
Ja z pewnością się z tym nie pogodzę na forum.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2008, godz.16:24 wysłana przez Odyniec »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.16:29 »
To może do zleceń to wrzucać, po co opłacać konkurencję

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.16:32 »
Ty się Havoc śmiejesz, a ja to całkiem poważnie "rozważam", skończy się to wtedy, jak "potrzebujący" zobaczą ile to kosztuje...  :o

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.16:36 »
Ja to celowo piszę z uśmiechem, bo chętni by się myślę znaleźli, zwłaszcza jeśli szczegółowość modelu ma być odzwierciedleniem jedynie tego co na blueprincie

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: motor w rhino ale jak
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Czerwiec 2008, godz.16:40 »
ja też piszę wszystko z uśmiechem, bo w życiu po prawdzie - bym czegoś takiego nie zrobił, chyba, że zarabiałbym tyle co Kubica... ale wtedy bym znalazł sposób, aby zrobić to inaczej (:-))))