Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.19:41

Autor Wątek: Convair XFY-1 Pogo  (Przeczytany 10960 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Convair XFY-1 Pogo
« dnia: 11 Czerwiec 2008, godz.17:29 »
Obiecałem jakiś czas temu, to i słowa teraz dotrzymuje...

Convair XFY-1 Pogo - mój pierwszy model 'na poważnie' Miał być prosty model na początek, finalnie rozrósł się znacznie bardziej niż zakładałem. Oczywiście model projektowany stricte jako kartonówka. Finalnie ma też prawie wierne z oryginałem rozmieszczenie nitów (ale to już w wersji 2d). Plik waży 26,5 MB (łącznie ze szkieletem).


Do nabycia na dniach w Modeliku

kilka renderów:



kabina bez owiewki


silniczek




i surówka (moja) z okładeczką (już nie moja )





Następny w drodze... się zrobi to pokaże
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2008, godz.20:45 wysłana przez HAVOC »

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Convai XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2008, godz.17:47 »
Wygląda co najmniej extra  ;D. Taki czymś startować i lądować to musiało być przeżycie  ;)

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Convai XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec 2008, godz.18:19 »
Witam!
Brawo HAVOC! Świetny temat i model. :)

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Convai XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2008, godz.19:33 »
Kartonówka czy nie , model świetny  :)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwiec 2008, godz.20:54 »
havoc - doprawdy imponująca robota, może choć jakiś drobny fragment projektowania opiszesz ?  :)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwiec 2008, godz.21:07 »
Thx

marek - relacja z projektowania? - nie dzięki, postoję Wolę jednak pokazać finalny projekt, niż karmić ludzi screenami i ciągle przekładać daty zakończenia... tak jest lepiej i dla psychiki potencjalnych ciekawskich i mojego spokoju Później będą mnie jeszcze sądzić, że się jakiejś nerwicy czy innej cholery nabawili

A zdjęć z klejenia surówki nie ma; nie dorobiłem się jeszcze własnego aparatu, a zdjęciom z komórki mówimy stanowcze i zdecydowane... raczej nie


Wodzu... aka Odyńcu - co rozumiesz przez drobny fragment? Konkrety Panie, konkrety... drobne to tu są zawiasy stateczników

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec 2008, godz.23:42 »
Witam!
Drobny fragment to pewnie od pierwszej kreski w projekcie do ostatniej litery (cyfry) w instrukcji tuż przed wysyłką plików do wydawnictwa.  ;D ;)

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2008, godz.07:12 »
myślałem raczej o np. śmigle, a raczej to chyba zestaw śmigieł  :)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2008, godz.09:56 »
świetna robota :)
trzeba mieć do tego mnóstwo cierpliwości by się bawić w sklejania... ja jej niestety nie mam :(

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwiec 2008, godz.10:28 »
Śmigło powstało w oparciu o tutek dostępny w necie, chyba nawet jest gdzieś u nas link podany. Jedyna zmiana u mnie, to podzielenie łopaty na ćwiartki (wzdłuż łopaty), reszta to wyciąganie po krzywych. Dokładnie nie napisze czym bo sam już nie pamiętam, różne warianty testowałem. Gotową łopatę wystarczy później obrócić z kopiowaniem o 120*, dorobić mocowanie i wsjo. Drugie śmigło jest odbiciem lustrzanym ;)


edit
znalazłem link do tego tutka - http://www.prodag-3d.com/tut.html

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwiec 2008, godz.08:36 »
Witam , no to tego sie nie spodziewałem, totalne zaskoczenie. Świetna robota. Też kupie ten model :) - NAPRAWDĘ !!!
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lipiec 2008, godz.11:11 »
Mam juz ten model, kupiłem na necie. Bardzo dobrze opracowany, kupa detali i ciekawy druk -metaliczny. Fajnie byłoby coś takiego zaprojektować :)
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Lipiec 2008, godz.11:32 »
No to projektuj, w czym problem

BERP

  • Gość
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Lipiec 2008, godz.12:53 »
Joł i ja od 4 dni mam wspomniany projekt :)

Kupiłem, bo :

- zaprojektował go Ziom z forum  ;)
- bo w Rhino i chcę zobaczyć jak dokładnie działa bestia
- bo temat super ciekawy
- bo Ziom z miasta Łodzi ..okazało się po zakupie
- bo sam mam w marzeniach projekt w Rhino a potem sklejanie go na razie brak umiejętności, więc korzystam z czyjś ;)

Coś tam w życiu już sklejałem, skleiłem i na tej podstawie oceniam model, jako zaawansowany:

- trudny retusz druk „aluminium”
- w wielu miejscach obłości, czyli podział na wiele mniejszych elementów w celu rozwinięcia ich
- i zmora mojego młodzieńczego modelarstwa, czyli elementy składające się z listków! masakra!! i to jeszcze w tym kolorze!  Oczywiście listki wynikają z prawdziwej bryły, jaką ma ten dziwoląg a co za tym idzie trudności w wyciągnięciu tego w papierze w postaci segmentów a raczej ich ilości i wielkości by uzyskać odpowiedni kształt.

Na co bym zwrócił uwagę w następnym projekcie :

- na arkuszach zostało sporo miejsca, więc zdublować niektóre trudne elementy w tym przypadku powierzchnie z listków i „ ramkę” wylotów silnika
- minimalnie szersze sklejki głównego kadłuba
- podzielenie szkieletu tak by można było budować model w oddzielnych etapach, czyli np. szkielet kadłuba + poszycie kadłuba potem szkielet skrzydeł (osobne dźwigary a nie integralna część wręg kadłuba) + poszycie skrzydeł następnie składanie tego w całość.

Jestem pod ogromnym wrażeniem projektu, który niby był poligonem doświadczalnym jak tylko odkopię się z zaczętego już wcześniej sklejania to zabiorę się za niego z ogromna chęcią.

Nie ukrywam, że czekam na kolejny model i powiem tyle im bardziej nietypowa i mało popularna maszyna tym lepiej tu akurat wiem, co mówię ;) ;) ;) .

Zapodaję dla Ciebie punkcik :)

Pozdrawiam


Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lipiec 2008, godz.16:35 »
Dzięki; z tymi skrzydłami to akurat konstrukcja poniekąd wymusiła takie rozwiązanie, miał w końcu stać na ogonie. Teraz pewnie inaczej bym to rozwiązał, ale jak zaprojektujesz swój model to zrozumiesz o co chodzi, jak się człowiek głowi jak tu później szkielet rozwiązać