Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.15:27

Autor Wątek: Convair XFY-1 Pogo  (Przeczytany 10961 razy)

BERP

  • Gość
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Lipiec 2008, godz.09:31 »
Joł

HAVOC mam nikłe doświadczenie w projektowaniu lepiej jest ze sklejaniem, ale już na tym etapie walki w Rhino w 100 i 1 % zgodzę się z tobą, że podział szkieletem tego, co się narysowało to bardzo trudna i zawiła sprawa. Najlepiej dzielić tak jak podział blach, ale byłoby zbyt pięknie żeby zawsze dało się to zastosować, dlatego tym bardziej jestem pełen uznania dla Twojej roboty i mówię to szczerze i obiektywnie :).

Korzystając z okazji chciałem zadać pytanie związane z wykonaniem szkieletu …..mamy szkielet skrzydła przykładowo dwa dźwigary a między nimi powierzchnie, które zapobiegają wichrowaniu się wszystkiego, pytanie czy pomniejszasz ich wymiar o grubość tektury, czyli pionowych dźwigarów czy też dźwigary są zrobione w Rhinio, jako powierzchnie o wysokości  X a szerokości 1 mm, czyli tektura. Pewnie zakręciłem to pytanie :)  może prościej czy w Rhino projekt ma ujęte wszystkie grubości wręg czy też są to kreski a potem nadajesz im grubość uffff wysłowiłem się …

Pozdro

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lipiec 2008, godz.10:12 »
To może po kolei...

- wrysowuję wręgi przez odpowiednie pomniejszenie przekroju kadłuba
- z powstałego obrysu tworzę powierzchnię/polipowierzchnię zależnie od kształtu (np. dźwigary skrzydeł, będące jednocześnie przekrojem kadłuba, czyli to co sugerowałeś by robić oddzielnie jest polipowierzchnią)
- wyciągam powierzchnie extrude surface nadając im potrzebną szerokość (1 mm jest w tym przypadku błędną wartością, powinieneś doliczyć 0,1 - 0,2 mm na papier/karton w zależności czym pokryta jest wręga)

Usztywnienia skrzydeł powstały analogicznie, z tym że wrysowałem je zanim wyciągnąłem powierzchnie (pkt.3), a po wyciągnięciu przyciąłem i dopiero nadałem im grubość.

BERP

  • Gość
Odp: Convair XFY-1 Pogo
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lipiec 2008, godz.10:22 »
Wszystko jasne :) dzięki za wyjaśnienie krok po kroku …na 100% przyda się.
Sorrki za ciekawość, ale jak tu już jestem to chcę się nauczyć jak najwięcej wolę pytać niż udawać, że wiem.

Pozdro