Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.09:28

Autor Wątek: SR1/SR2/SR3  (Przeczytany 9987 razy)

Offline daromaro

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja na forum: +1/-0
SR1/SR2/SR3
« dnia: 01 Maj 2008, godz.23:16 »
Pobralem sobie kiedy SR1 ale nie zaktualizowalem Rhino 4. Nie mam jeszcze SR2 i SR3. I pytanie czy od razu wgrywac SR3 czy musze leciec z aktualizacja po kolei? SR1 potem SR2 i na koncu SR3. Czy ma to jakies znaczenie?

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Maj 2008, godz.00:03 »
Wystarczy od razu SR3.

"Each service release contains all prior service releases."  :)

Offline daromaro

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja na forum: +1/-0
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj 2008, godz.00:22 »
Ok, dzieki. A jak jest teraz z obsluga jezyka polskiego w SR3? Czy juz dziala OK?

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2008, godz.00:43 »
Nie wiem, poczekaj aż ktoś inny odpowie, ja nie używam PL.

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2008, godz.11:25 »
U mnie działa bez problemu.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2008, godz.12:42 »
Z tego co wiem, to jest już poprawiona wersja SR3 PL i wszystko działa w porządku, przynajmniej u mnie.

Offline xwoody

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec 2008, godz.13:55 »
Czy wie ktoś może jak zkonfigurowac system aby rhino z płytki (sr 0) nie miał problemów ze znalezieniem szablonów chodzi mi o wersję polską .
Wiem że jest to możliwe
z góry dziękuje

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2008, godz.16:34 »
Używanie wersji SR0 w czasach, gdy już mamy wersję RC nowego SR4, to naprawdę niezbyt mądre rozwiązanie.

A czy możliwe ? - pewnie, że jest to możliwe, wystarczy dobrze pogrzebać w rejestrze i sobie pozmieniać ścieżki.

Offline xwoody

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec 2008, godz.19:03 »
Wiem że możliwe bo tak mam skonfigurowanego desktopa ;)
A tą akcje chciałem zrobić na laptopie...
Chciałem zapytać czy inni użytkownicy którzy uzywaja polskiej wersji mają podobny problem.
"Sr 0" nazwałem wersję z płyty przed updatem. :P

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipiec 2008, godz.20:59 »
Skoro wiesz, że to możliwe i tak masz skonfigurowanego desktopa i wiesz, że robi się to przez rejeter, to - po prostu powtórz czynności, które zrobiłeś - na laptopie i będzie działać.  Trzeba dokładnie zmienić 6 kluczy w rejestrze. Choć mogę się mylić, bo to zależy, jakie masz pluginy.

No, ale po co Ci wersja z płyty SR0, skoro ją za chwilę updatujesz ją do co najmniej SR3, przecież uaktualnienia są za darmo, dlaczego więc ich nie instalować, skoro naprawdę wiele poprawiają ?

Od Rhino 4 - nie ma żadnej polskiej wersji Rhino - język możemy zmieniać dowolnie w opcjach, pod warunkiem, że przy instalacji - wybierzemy sobie taką możliwość, "polska wersja" Rhino to nic innego jak zwykłe Rhino z ustawioną domyślnie wersją językową - na polski. Chyba,że się mylę i ktoś ma już help po polsku...

chyba, że problem leży gdzie indziej ...

mam nadzieję, że nie chodzi o wersję Rhino "chyba, że"...
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2008, godz.05:05 wysłana przez Odyniec »

Offline xwoody

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.20:45 »
Szanowny Panie Odyńcu

Dażę dużym szacunkiem Pana działalnośc jako administratora , trenera rhino jak i osoby aktywnie działającej na tym forum . Już ten fakt motywuje mnie do poważnego traktowania Pana jak i producenta oprogramowani, o innych użytkownikach nie wspomne.
   Podejrzewam że Pan Podejrzewa iż ja posługuję się wersją "piracką".
Dla Pańskiego jak i mojego dobrego samopoczucia pozwolę sobie zamieścic foto mojego rhino v3
jak i rhino v4 upgrade.
 Moje pytania wynikają nie z chęci nabicia licznika na forum ale zdobycia informacji i rozwiązania problemu.
 Z sr4 korzystam już od paru dni .

Z wyrazami szacunku

Xwoody

Podejrzewam że moje problemy spowodowane są tym że na tyn laptopie zainstalowana była wcześniej wersja sr3 evaluation w wydaniu 90 dniowym które nie należało do najlepiej dopracowanych. Rhino instalowałem bez odinstalowywania wersji testowej.

Pozdrawiam

Offline xwoody

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.20:48 »
versja 4

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.22:27 »
Dziękuję za post i wyjaśnienia.
Po prostu wydawało mi się to bardzo dziwne, jak można nie chcieć instalować poprawek, stąd ta moja, przesadna może, ciekawość.

Tak, to prawda, że problemy wynikają najprawdopodobniej z instalacji Rhino 4 na zainstalowane już Rhino 4 (nieważne że w wersji Trial), tym bardziej, jeśli np. były w różnych językach lub instalowana pełna wersja wybrana była z opcją instalacji dwóch języków naraz.
Wersja evaluation Rhino ma ograniczenie 25 zapisów i będzie zawsze działać - nie tylko 90 dni.

Niestety pierwsze zabawy z SR4 RC2 pokazują, że szczególnie pod Windows Vista - znów są problemy z paskami narzędziowymi i właśnie szablonami, choć miało to być poprawione (jeśli korzystamy z języka polskiego, w wersji angielskiej - jest OK).

Offline xwoody

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Lipiec 2008, godz.01:08 »
Mcneel na swojej stronie po wprowadzeniu sr3 zamieścił na krótko wersję evaluation ograniczaną czasowo . Jeżeli Pan sobie życzy mogę ją Panu udostępnic. Ma ona kilka niedociągnięc.
Najbardziej rzuca się w oczy niezdolnośc rozpoznawania plików 3dm zapisanych przez rhino.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: SR1/SR2/SR3
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Lipiec 2008, godz.08:01 »
Z ogromnym zainteresowaniem zobaczę tę wersję !  8) Nigdy z taką się nie spotkałem, choć staram się śledzić rynek na bieżąco.

Choć już "przeterminowana" niejako, byłaby to niesamowita ciekawostka, ponieważ McNeel już od wersji Rhinoceros 1.1 nie ogranicza czasowo swoich produktów, chyba, że występują one w wersjach Release Candidate lub Beta.

Skoro, jak zostało napisane, aż takie poważne błędy zostały w niej pozostawione, to aż strach się bać co jeszcze mogła "napsuć".

Ktoś jeszcze z użytkowników kojarzy taką niefortunną wersję Rhino 4 SR3 w wersji Evaluation?