Konfig pierwszy to wydatek ~2500 pln; drugi - ~2250, czyli nawet nie za cenę Fire GL'a, którego to gotowy byłeś kupić
I w tym miejscu trzeba sobie zadać dwa pytania:
pierwsze - ile jesteś w stanie na to przeznaczyć?
drugie - czy ważniejsza jest wydajność, czy zamiłowanie do konkretnej marki?
Odyniec - współczesne karty, jakby na to nie patrzeć, żrą dużo - zwłaszcza te z górnej półki i raczej nie spotyka się już chyba kart, nie wymagających podłączenia dodatkowego zasilania.
Co do dysku - rotfl, nie no sorry, ale ceny dysków są obecnie małe i często bardziej opłaca się kupić większy niż mniejszy. Przykładowo ten konkretny Segate (właściwie to nie tyle konkretny, co odpowiadający mu parametrami) kosztuje ~150 pln, ten sam Segate w wersji 160 GB ~180-190 pln. W obecnych czasach śmiało można brać dyski 250-320 GB i... nie większe. Dwa powyższe kosztują odpowiednio ~240 i ~290 pln. 400 GB to już koszt ~440 pln, więc różnica już znaczna w stosunku do przyrostu przestrzeni dyskowej, a i liczyć się trzeba z tym, że faktycznie dyski zawsze mają parę-parędziesiąt GB (raczej nie więcej niż 20 GB) mniej, niż podaje to specyfikacja.
Oczywiście mówimy tu cały czas o HDD ma SATAII. Jak brać, to taki z 16 MB cachu i zapisem prostopadłym, prędkość oczywiście 7200.
Pamiątki osobiście też bym zmienił, wprawdzie Kingstony złe nie są i cieszą się raczej dobrą opinią, ale osobiście brałbym Patrioty, Corsairy, OCZ albo Geil'e (jedna uwaga do tych ostatnich - lubią mieć ustawione większe timingi niż podane w specyfikacji; przykładowo defaultowo powinno być 4-4-4-12, a jest 5-5-5-15 - ręczna zmiana w biosie wskazana). Pamiątki oczywiście PC800, preferowane CL4 lub niższe. Obecnie ceny 2 GB takich pamiątek z cl4 to ~400pln i tu ceny są dość zbliżone.
Grafika na dx10 - teoretycznie można brać, jeśli masz zamiar w coś pograć. Praktycznie minie jeszcze sporo czasu, nim pojawią się jakieś sensowne gry/aplikacje wykorzystujące w pełni dx10. Za to obecne karty dx10 to praktycznie jedynie flagowe modele - czyli radek 2900 i gf8800 i to w najwyższej konfiguracji. Pozostałe to jakby nie patrzeć okrojone modele flagowe, więc i wydajność znacznie mniejsza.
No i oczywiście w rhino tego i tak nie wykorzystasz.
Proponuje coś z 256/512 MB ramu i szyną 256/512 - oczywiście im więcej, tym lepiej.
A tak w ogóle - komputerów nie kupuje się w zestawach; lepiej wybrać bebechy i udać się do serwisu/sklepu, żeby Ci to później złożyli jeśli sam sobie rady nie dasz. Przynajmniej wiesz, co masz w środku. Tak jeszcze dodam, że część sprzedawców ma poronione zasady gwarancji, plombując blaszaka - zerwiesz blombę = tracisz gwarancję - i dlatego takim sprzedawcom mówimy stanowcze NIE i omijamy ich szerokim łukiem.