Zaloguj się lub zarejestruj. 06 Maj 2024, godz.20:03

Autor Wątek: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?  (Przeczytany 7368 razy)

jneo

  • Gość
Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« dnia: 22 Maj 2009, godz.13:46 »
Witam
Jestem projektantem wzornictwa przemysłowego i poszukuję oprogramowania do wspomagania projektowania 3D. Przebrnąłem przez kilka firm produkujących ten software (solidThinking, Solid Works, Rhinoceros itp). Ostatnio natknąłem się w sieci na Concepts Unlimited (teraz zmienili nazwę na SharkFX) http://www.punchcad.com/full_store.html .
Macie jakieś opinie na ten temat ?

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2009, godz.14:35 »
Zalezy co dokladnie chcesz projektowac... Jesli ladne ksztalty to Rhino nadaje sie do tego jak najbardziej! :) Łatwosc tworzenia powierzchni, intuicyjny interface i narzedzia sa zaleta. Jezeli myslisz o czyms bardziej rozwinietym z symulacjami to trzeba cos bardziej saawansowwanego - choc uwazam, ze jak ktos zna Rhino dobrze to sobie ze wszystkim poradzi :) No i cena Rhino bije konkurencje!
Co do porgramu, o ktory sie pytasz to powiem niewiele. Warto popatrzec na rozwoj softu - czy wychodza pluginy itp.

jneo

  • Gość
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2009, godz.16:11 »
Dzięki - właściwie to mam trochę trudność. Czy zaawansowane modelowanie zostawić konstruktorom / inżynierom? Czy też nie. Słusznie zauważyłeś, że symulacje to ważna sprawa. I cena programu również atrakcyjna.
A może znasz program Autodesk AliasStudio ? podobno kiedyś to była jedna rodzina z Rhino - czy to prawda ? Niektórzy uważają, że program ten (AliasStudio) jest najlepszym w branży.

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2009, godz.16:44 »
StudioTools uzywaja zazwyczaj projektanci samochodow - ale tez tylko na poziomie Designu. Wszystko i tak zalezy od wczesniej wspomnianej potrzeby. Jak projektujesz lodz podwodna to raczej nie sam a w calym zespole i pewnie na jakims super wypasionym sofcie i sprzecie :) Po prostu trzeba przeanalizowac co bedziesz robil, jakich narzedzi potrzebujesz DOKŁADNIE. Bo glupio wydac 50 tys zl na cos z czego bedziesz korzystal w 10% (w sensie narzedzi)...

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2009, godz.20:44 »
jneo - rozumiem Twoje wątpliwości. Rhino to program, który ogólnie łączy światy "dużych " aplikacji z "małymi" w świecie CAD/CAM/CAE. Jedyny problem w tym zdaniu jest taki, że Rhino nie jest "małą" aplikacją. Już nie. I to za normalną cenę.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2009, godz.20:49 wysłana przez Odyniec »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2009, godz.23:44 »
Dokladnie Odyniec napisal tak jak to wyglada. Rhino to srodowisko, ktore sie rozwija BARDZO SZYBKO i jest za "NORMALNA" cene. Wybor jest jasny! :)

jneo

  • Gość
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2009, godz.10:00 »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi - reasumując - dla mnie Rhino jest dość intuicyjnym programem.
Wyobrażałem sobie, że istnieje jakiś program który w szybki sposób pomoże przenieść pomysły z papieru do świata 3D. Więc szukałem tego rozwiązania - i dlatego pytałem.
Wiem, że jestem już bliżej podjęcia decyzji - i nie ukrywam, że cenowo  :) Rhino jest na pierwszej lokacie.
Pozostaje kwestia silnika renderującego ? Czy V-ray to dobry wybór ? A może Flamingo wystarczy ?

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj 2009, godz.10:10 »
wszystko zależy czego potrzebujesz. wraz z półką cenową wzrasta też klasa silnika. flaming fotometryczny jest w miarę dobry, ale brakuje mu kilku rzeczy które posiada v-ray...

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Maj 2009, godz.10:59 »
jak cchesz zaprezentowac wyglad zaworu czy czegos tam to Falmingo bedzie tip top ) Ale jak projektujesz np wnetrza nooo to wtedy przydaloby sie zrobic jakas vizke i v-ray poki co rzadzi w moim mniemaniu :) Jak sie przerzucisz na inny soft to pewnie tez tam bedzie v-ray i bedziesz juz zorientowany co i jak przynajmnej w renderingu - a to zawsze 1 krok do przodu :)

jneo

  • Gość
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Maj 2009, godz.13:26 »
Kłopot w tym, że robię różne rzeczy, sprzęt AGD, opakowania, ale zdarza się projekt prysznica który trzeba umieścić we wnętrzu i fajnie oświetlić.
Obu silników próbowałem - ale nie mam w tej kwestii dużego doświadczenia, a widzę, że jest w czym wybierać.

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Czy słyszeliście coś na temat Concepts Unlimited ?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maj 2009, godz.14:09 »
Ja polecam V-Raya. Wg mnie najlepsza opcja. Jakoscia renderingow mozesz latwo sterowac. Mozesz zrobic prosty Rendering i bardzo realistyczny. Pieniazki wydane na ten silnik napewno nie beda wyrzucone w bloto.