Zaloguj się lub zarejestruj. 09 Maj 2024, godz.18:47

Autor Wątek: Projekt - Miejsce do pracy  (Przeczytany 4558 razy)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Projekt - Miejsce do pracy
« dnia: 24 Kwiecień 2009, godz.14:28 »
Projekt juz został zakonczony - meble poskładane. Brakuje jeszcze oświetlenia i innych drobiazgów.
Cały projekt trwał okolo półtora miesiąca. Pewnie byłoby szybciej gdyby nie święta i ciągłe przekładanie terminów przez zakład który docina płyty - spóznili sie tylko 2 tygodnie :D
Dziękuje wszystkim za sugestie i uwagi odnośnie projektu - były mi bardzo pomocne.
Wrzucam trzy fotki, przepraszam za jakość - kiepski ze mnie fotograf  :D
Hal

Wątek z powstawania projektu:
http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,911.0.html
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

botak

  • Gość
Odp: Projekt - Miejsce do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2009, godz.15:03 »
po miniaturkach myślałem, że to kolejne rendery.

Dopiero teraz widać, jak bardzo przyłożyłeś się do renderów, brawo brawo

p.s.
Jeszcze jak byście z ścianą w realu zrobili tak jak w projekcie, to by było "best of the best"

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Projekt - Miejsce do pracy
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2009, godz.17:21 »
Dzięki Botak, wspomnę jeszcze o tym ze w projekcie popełniłem błąd. Zmieniłem wysokość szafek, które mają szyby i przez to głośniki leżą zamiast stać :( i nie ma miejsca na kwiatek.
Na szczęście zostało mi to wybaczone :D
Co do koloru, to jest beż tylko na fotkach tego nie widać, a z pasem daliśmy sobie spokój farba wolno schła i nie było czasu się bawić.
Hal
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2009, godz.13:54 wysłana przez Krzychu74 »
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Projekt - Miejsce do pracy
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2009, godz.10:13 »
Nie no Prrezes, zaszalales :) To byl niezly WIP ale Finish mnie zabil po prostu :0 tez myslalem ze to jakies renderki machnięte w PSie co by na foto wygladaly, a tutaj mamy projekt w realu i za to Ci chwala i costam costam :D Oby wiecej takich prac. Twoj projekt mial cel i go zrealizowales - bardzo sie mi to podoba. Pzdr!

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Projekt - Miejsce do pracy
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2009, godz.20:34 »
Creative - ciesze sie ze Ci sie podoba. Jeszcze bedzie do zabudowy ta sama sciana tylko ze po prawej stronie  - ale to za jakis czas.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Projekt - Miejsce do pracy
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2009, godz.20:41 »
Jak już wcześnie pisałem, projekt ciekawy bo prawdziwy "taki blisko nas" a nie wnętrze loftu za 1000 000 zł ;)

90% odwzorowania rzeczywistości w projekcie i vice versa.

Praca pokazuję, że nawet przy małych projektach można być "do przodu" przy użyciu fajnego softu jak Rhno+ vray. Tym bardziej śmiać mi się chcę jak widzę projekty aranżacji wnętrz studentów przy użyciu jakiś silników renderujących z przed 10 lat :P, które po ukończeniu wyglądają zupełnie inaczej, a tu prawie (prawie robi czasem małą różnicę) to samo na ekranie i na ścianie ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2009, godz.21:37 wysłana przez satrab »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Projekt - Miejsce do pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwiecień 2009, godz.19:12 »
Satrab dobrze prawisz :) Jeszcze sa tacy co kupuja soft dla technologii kosmicznych zeby mydelniczke zaprojektowac... A tutaj widzimy kolejny raz, ze w Rhinosożcu mozna duuuzo osiagnac. Jeszcze jak sie sofcik nam rozwinie bardziej to bedzie odlot :D Ale i tak mozliwosci sa ogromne. V-Ray duzo dal. Zeby tylko w Rhino+V-Ray dzialalo mapowanie typu Unwrap... No ale to calkiem inne powierzchnie - choc jestem dobrej mysli... Kiedys ludzie mowili ze czlowiek nie opusci swojej planety.. tak niedawno to bylo :) Pozdrawiam!

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Projekt - Miejsce do pracy
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Kwiecień 2009, godz.19:19 »
Satrab dobrze prawisz :) Jeszcze sa tacy co kupuja soft dla technologii kosmicznych zeby mydelniczke zaprojektowac... A tutaj widzimy kolejny raz, ze w Rhinosożcu mozna duuuzo osiagnac. Jeszcze jak sie sofcik nam rozwinie bardziej to bedzie odlot :D Ale i tak mozliwosci sa ogromne. V-Ray duzo dal. Zeby tylko w Rhino+V-Ray dzialalo mapowanie typu Unwrap... No ale to calkiem inne powierzchnie - choc jestem dobrej mysli... Kiedys ludzie mowili ze czlowiek nie opusci swojej planety.. tak niedawno to bylo :) Pozdrawiam!

Jak masz czas i chęci to się pobaw http://en.wiki.mcneel.com/default.aspx/McNeel/UVcWrap.html i powiedz co wyszło bo ja jakoś nie znalazłem jeszcze czasu, poza tym nie jestem maxowcem więc nie mam doświadczenia z takim czymś, ale wiem że by się przydało do pewnych prac.

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Projekt - Miejsce do pracy
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.22:46 »
Hal9000 zrobiłeś mnie w konia z tymi zdjęciami myslałem, że to rendery hihi Ale dokładność pełen respekt dla Ciebie :)