Zaloguj się lub zarejestruj. 16 Maj 2024, godz.22:08

Autor Wątek: Rhinoceros 4i Sketchup  (Przeczytany 5147 razy)

pomyslownik

  • Gość
Rhinoceros 4i Sketchup
« dnia: 03 Kwiecień 2009, godz.15:34 »

Witam wszystkich Forumowiczów!
Zastanawiałem się chwilę gdzie umieścić moje zapytanie ale chyba tu będzie najlepiej. Używam Rhino do modelowania od prawie 8 lat, ostatnio mam przyjemnoścć korzystać z wersji 4.
Projektuję w nim zawodowo głównie materialy POS i BTL, jednak ostatnio korzystam również ze Sketch Up'a. i tu pytanie czy ktokolwiek z Was drodzy Forumowicze próbował połaczenia tych programów? Rzecz w tym żeby wymodelować w Rhino, przerzucic do SketchUp i tam nadać modelowi opcje jak w rysunku odręcznym, bo to co proponuje plugin Penguin niestety nie jest tak atrakcyjne.
Z powodzeniem przenosiłem projekty zapisując je w formacie 3dmax'a jednak nie da się tak przeniesionych obiektów "potraktować" wszystkimi funkcjami sketchupa.

Gdyby ktos mial jakieś doświadczenia własne z checią bym sie czegoś dowiedział

Pozdrawiam.


Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2009, godz.16:12 »

 pytanie czy ktokolwiek z Was drodzy Forumowicze próbował połaczenia tych programów

Tak próbowałem.

botak

  • Gość
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2009, godz.16:50 »

 pytanie czy ktokolwiek z Was drodzy Forumowicze próbował połaczenia tych programów

Tak próbowałem.

Cóż za wyczerpująca odpowiedz :)

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2009, godz.18:36 »
Ja muszę zobaczyć konkretny model, to może będę mógł stwierdzić w czym problem  ;)

botak

  • Gość
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2009, godz.22:32 »
To tak samo mam i ja  :D

a więc:

"pomyslownik" daj sobie pomóc i pokaż w czym problem

pomyslownik

  • Gość
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień 2009, godz.10:05 »
Witam po weekendzie !

Panowie - sproboje problem przedstawic na przykładzie - model który pokazuje to stend na produkty - jest wymodelowany paramertycznie do celow produkcji, sorry ze nie pokazuje czegos ciekawszego ale na proekty mam podpisana lojalkę :)
Stand w rhino niespecjalnioe ciekawz + ot kilka profili, kawalek pcv, haki, wzpraska pryzkrzwajaca podstawe.
Obiekt eksportuje jako plik 3ds w ustawieniach gestosci siatki default. Nastepnie w SketchUp, importue obiekt (jak na obrazkach). I teraz tak - moge nad nim pracowac, ale nie moge przedstawic go klientowi stosuj

pomyslownik

  • Gość
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwiecień 2009, godz.10:29 »
 :-[ Przepraszam,to byl nagly enter, stosujac style " szkicowe" - czyli duzo lepsze (IMHO) rozwiniecie penguina-
jesli zastosuje styl pokazuje niestety siatke a nie obiekt. dla lepszego pokazania w czym rzecz przykladowy projekt pralki przedstawiony w "szkicu".
I stad cale moje pytanie - czy mozna tak przeniesc obiekt aby moc go w ten sposob wedytowac w Sketch Up?

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień 2009, godz.16:05 »
Trudno mi uwierzyć, że tu nie zaglądałeś. U mnie do przy prostych kształtach działa ok.

http://en.wiki.mcneel.com/default.aspx/McNeel/ThreedWareHouse.html#Anchor_Export

Pozdrawiam.

Offline Jarek

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja na forum: +147/-0
    • RhinoScripted Tools
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwiecień 2009, godz.18:10 »
To bardziej ustawienia w SketchUp'ie niz w Rhino.
Po imporcie ( 3ds, obj, etc... ) musisz wygladzic krawedzie.



Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwiecień 2009, godz.18:15 »
Ale ten plugin/eksporter generuje pliki *.skp i które nie wymagają wygładzania.

pomyslownik

  • Gość
Odp: Rhinoceros 4i Sketchup
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwiecień 2009, godz.14:36 »
Panowie ! - wielkie, wielkie dzieki, szczegolnie za plugin. (zagladalem wiele razy ale czesciej bywam wzrokowcem niz czytaczem - syndrom naszych czasow), a co do Sketchup'a to sie w niego wdrazam i opcji smooth nie znalem. Raz jeszcze wielkie dzieki za poswiecony czas. Jak bede mial cos ciekawego na warsztacie to podesle efekty polaczenia Rhino i Su.

Wesolych Swiat !