Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.04:52

Autor Wątek: Render tekstu  (Przeczytany 2652 razy)

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Render tekstu
« dnia: 29 Marzec 2009, godz.23:38 »
Hej,

Szukam, ale nie znajduję nic ciekawego. Chcę nałożyć tekst na jakąś część, obiekty są bardzo małe, a tekstury słabej jakości, więc nic z tego nie wychodzi. Jak można ze zwykłego tekstu zrobić jakiś obiekt, który można nałożyć na powierzchnię sferyczną i wyrenderować, tak jak na przyciskach w załącnziku? Albo może macie inne pomysły jak te przyciski zrobić? W załączniku pokazuję docelowy efekt i to, co mi wychodzi, a wychodzi słabo.

botak

  • Gość
Odp: Render tekstu
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2009, godz.00:01 »
Jak masz taki prosty tekst, to zrób to normalnie napisem 3d "wciśniętym" w przycisk.
Nie musisz nic docinac ani kombinowac - robisz napis fontem jaki chcesz - zaznacz opcję, ze napis ma byc "solid" skalujesz go i wstawiasz na przycisk
+ tego jest taki, że zachowuje pozory wypukłości nadruku, i można dowolnie zmieniać kolor

Jeśli przycisk jest wypukły lub wklęsły, tak, że prosty napis wystaje, to albo docinasz sobie literki albo wyginasz je delikatnie za pomocą "cage edit" (chociaż i tak mało kiedy widać, że napis nie pasuje do wypukłego przycisku

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Render tekstu
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2009, godz.00:22 »
Jeszcze takie drobne pytanie, gdzie zaznaczam opcję, że napis ma być solid? Nie mogę znaleźć.

Edit:

Rozbiłem i powstały mi linie, nie wiem czy Tobie Botak o to chodziło, ale mi pasuje. Dzięki za pomoc, za chwilę jakiś render wrzucę z efektem.
+1

Edit:

Nie wygląda jakoś spektakularnie i brakuje logo w lewym górnym rogu, ale chodzi o szybki efekt, to jet tylko część większego projektu, może za kilka tygodni się pochwalę :) Muszę w wolnej chwili kilka tekstur na wyświetlacz poszukać/zrobić.

Dzięki za pomoc,
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2009, godz.00:54 wysłana przez vv3k4i »

botak

  • Gość
Odp: Render tekstu
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec 2009, godz.00:45 »
No akurat o krzywe chodziło mi najmniej - ale grunt, ze uzyskales to co chciales

Ponizej info gdzie zaznaczyc aby bylo solid