Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.06:55

Autor Wątek: Miejsce do pracy  (Przeczytany 19298 razy)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Miejsce do pracy
« dnia: 07 Marzec 2009, godz.15:51 »
Witam, zabieram sie za projekt mebelków dla moejgo kumpla. Głównie chodzi o to aby było duzo miejsca na papiery sprzęt  i inne drobiazgi.
Pomieszczenie jest dość nie typowe, nad miejscem pracy znajduję sie antresola, która jest na wysokości 200 cm od podłoża.
Są tez dwie wneki, w których zamierzam umieścić monitor. Całośc bedzie wykonana z płyty meblowej "Venge".
Na początku zamierzam zająć się sama geometria, a pózniej bede bawił się renderami  ;D
Mam juz wszystko zwymiarowane i umiescialem detale tzn wyłączniki.
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec 2009, godz.17:43 »
Pierwszy zarys całości juz jest. Taki układ wydaje mi sie rozsadny.
Brakuje jeszcze sporo elementów, dzwiczki w lewej dolnej części zabudowanej ściany zrobie przesuwane.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec 2009, godz.00:57 »
mam pytanko do tego projektu

mebelki będą robione ręcznie czy na zamówienie?

układ wydeje sie być w porządku, chociaż nie wiem czy nie powinieneś zmierzyć kumpla czy on faktycznie sie mieści w tej przestrzeni ;)

na jakiej wysokości zaczyna sie ta wyższa wnęka? może lepiej by było wnękę obudować osobno a nie wciskać tam części blatu biurka, bo nie daj boże, ktoś coś źle przytnie i będzie katastrofa ;)
i te szafki na górze bym wymienił na otwarte półki. łatwiej sie odnaleźć gdy papiery jednak na nas wyglądają niż są pochowane w szafkach - by coś odszukać wystarczy podnieść wzrok zamiast wstawać, machać drzwiczkami i dopiero wtedy rozpoczynać poszukiwania ;)

to chyba tyle co od siebie dorzucę, bo pewnie kolor mebli i światło sie pojawi na końcu ;)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2009, godz.19:18 »
Witaj Kruku,
mebelki będą robione ręcznie - sami będziemy składać :D.

Kumpel ma 179 cm wzrostu więc da radę :) Zresztą to już jest jego miejsce pracy ale trzeba je udoskonalić i pozbyć się całego bałaganu.
W tej chwili ma do dyspozycji tylko jedna szufladę, a reszta leży w stertach.
Zielone boxy odpowiadaja wymiarom sprzetów jakie znajda sie w tym miejscu. Z wnęki wywaliłem pułki i umieszczę tam komputer.
półka we wnęce jest na wysokości biurka czyli standardowo 75 cm ale będzie wyżej o grubość płyty - 1,8cm.
Dlatego zdecydowałem się na umieszczenie tam blatu - będzie trzeba wyciąć otwory na kable.
Co do górnych szafek, to ma być wszystko niewidoczne dlatego są zamykane. Kumpel ma dosyć widoku papierów itd. - łatwiej mu będzie utrzymać porządek - przynajmniej na zewnątrz ;D.

Wprowadziłem trochę zmian, jak to w projektach bywa i tego prawdopodobnie będę się już trzymał.
Całość już powoli się klaruje ;D.
Za szklanymi drzwiczkami umieszczę taśmy diodowe, da to fajny efekt podświetlanych ekranów  :D
- tak to wyglada : http://www.allegro.pl/item567844384_najjasniejsza_tasma_listwa_led_smd_50cm_48led_fv.html
Teraz zajme sie dopieszczaniem projektu  ;)
Hal


« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2009, godz.19:28 wysłana przez Hal9000 »
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2009, godz.23:56 »
To lece dalej z tematem.

Dodałem gałki, uchwyty i kilka innych drobiazgów - trochę też pozaokrąglałem tu i tam  :D
Całoś zosatła też oteksturowana.
Dodam jeszcze uchwyty do drzwiczk przesównych.

Zabieram sie teraz za modelowanie drobiazgów i będę korzystał też z tekstur zrobionych ze zdjęć.
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2009, godz.00:00 »
No i bardzo ladnie. Lubie prace ludzi ktorzy zajmuja sie na powaznie projektowaniem bo 3maja proporcje :) Renderki tez ciekawe. Projekt bardzo ciekawy - wg mnie ma to "rece i nogi" jezeli chodzi o ten obszar zabudowy. Mnie urzeka czystosc formy - lubie minimalizm w architekturze i wyposazaniu wnetrz, dlatego te projekt do mnie trafia. No jak piszesz ze bierzesz sie za drobiazgi to wspolczuje bo to njawiecej dlubaniny ;) no ale na tym forum to sami mistrzowie :D

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2009, godz.00:14 »
przyjemnie to wygląda :)

co do węży świetlnych to masz rację - dają fajny efekt. z tego co słyszałem światło emitowane przez białe diody LED jest najbardziej zbliżone do słonecznego więc i nie gryzie sie ze światłem naturalnym.
pomyśl czy nie umieścić stałej lampy na spodzie tej przeszklonej szafeczki, tak aby oświetlała ona obszar roboczy i nie zajmowała miejsca na biurku ;)  oczywiście poleciłbym światło LEDowe skoro już w jednym miejscu go używasz ;)
nie jestem pewny czy robienie fikuśnego biurka ma sens, czy nie lepiej by było osobno obudować półkę we wnęce a osobno postawić biurko. a to ze względu na możliwość późniejszego zmienienia mebla korzystając ze sklepowych gotowców ;)
nie jestem pewny czy głębokość szafek wiszących, szczególnie tych po lewej stronie, nie jest zbyt mała, ale to już zależy od tego co tam zamierzacie trzymać ;)

ogólnie projekt jest bardzo fajny i podoba mi się pełne wykorzystanie przestrzeni jaką macie do zagospodarowania :D  
do czego bym sie przyczepił to kolor. nie wiem jakie macie nasłonecznienie tego kącika ale ciemny mebel robi optycznie mniejszą przestrzeń, dlatego na waszym miejscu bym jeszcze raz sie zastanowił nad kolorkiem....

czekam na dalsze efekty pracy :D

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2009, godz.01:35 »
Creative, z tymi drobiazgami nie bede za bardzo przeginał, postaram się aby teksturki coś po udawały  :D. Ogólnie chce wprowadzić, to co jest obecnie i to co bedzie :)

Ciesze się że Wam sie podoba :D.

Co do oświetlenia Kruku, to wypróbuje Twój pomysł. Ale co do układu to juz nie zmieniam  ;D
Szafki - fakt, sa za płytkie brakuje jakieś 2 cm aby mozna było położyć tam np. czasopismo w formacie A4 - poprawie to.
Szafki nad biurkiem maja 30 cm głębokości, wiec jest ok.
A z kolorem, to juz nie poszaleje. Ściana która jest po drugiej stronie, jest juz w ciemnym "wenge" i raczej bedziemy pasować się do reszty.
Bedę robił zdjęcia tej ściany, potem wrzuce w projekt - głównie chodzi mi o refleksy i atmosfere pokoju.
Ale możemy trochę poeksperymentować z kolrem - zaproponuj coś, w końcu to tylko kwestia załadowania tekstury.

Jeszcze jeden render z przestrzenią na nogi :

Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

botak

  • Gość
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2009, godz.13:06 »
Bardzo fajnie to wychodzi.

Nie wiem, czy nie ma w pokoju, czy zapomniałeś o listwach przypodłogowych.
Jak są, to musisz jeszcze wyciąć w szafkach łuki na nie.
Pomyśl, czy nie lepiej aby tylne ścianki mebli były z 5mm odsunięte od ściany
(a blat dolegał) bo jak się okaże, że ściana jest krzywa to będzie problem.

I ciekawi mnie jak rozwiązaliście problem z kablami, zasilaniem itp - bo przy tak ciasnej zabudowie zawsze jest z tym kłopot

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2009, godz.13:31 »
sluszne uwagi botak :)

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marzec 2009, godz.19:31 »
Jeżeli ma być komputer a widzę że tak, to proponuję nie umieszczać  we wąskiej wnęce. Mnie osobiście irytuje utrudniony dostęp do komputera i jego kabli z tylu obudowy. Wyjęcie i włożenie potem sprzętu kosztuje dużo  nerwów. Może fajnie by było zamieścić na takiej półeczce otwartej z zabezpieczeniem przed przypadkowym uszkodzeniem   kompa  :D.

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Marzec 2009, godz.20:46 »
Botak- listwy będą ale docinane do mebla, za meblami nie będzie w ogóle.
Co do kabli, to się zgodzę - ścianki powinny być odsunięte. Tym bardziej że są tam gniazda których nie uwzględniłem na poczatku.
Poprowadziłem listwe usztywniającą pod blatem z pewnym odstępem, w którym umieszcze kable. I tak nie obejdzie sie bez robienia otworów.

Sea, z kompem to jest problem miał być na dole po prawej ale obudowa ma gniazda USB, włączniki i reszte wyjść po tej samej stronie. Nie bedzie mozna ich wykorzystać.
Myśleliśmy też aby ją obrócić o 180 stopni ;D. Najlepszym wyjściem byłoby umieścić go po lewej tak jak stoi z tym że na dole. Ale troche utrudniony dostęp i dałem go na góre :D.

Ciąg dalszy... zrobiłem głośniki, jeszcze tylko subwoofer i audio z bańki ;D
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec 2009, godz.16:55 »
Dziś udało mi sie skończyć, subwoofer i jednostkę centralną.
Poprawiłem juz głębokość górnej szafki - po lewo.
Muszę jeszcze poprawić kierunek teksturay na meblach, ponieważ wszystkie maja byc poziomo, a tu wychodzi róznie.
Dodałem tez, jeszcze jedna ścianę w pokoju i zrobiło sie troche ciemno. Trzeba będzie podkręcić światło ;D.
Z teksturki gdzieś "I" uciekło :(

Jak wymodeluje wszystkie sprzety, to dodam trochę zielska i jakieś ksiązki dla zapełnienia przestrzeni.
Hal
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2009, godz.17:24 wysłana przez Hal9000 »
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2009, godz.18:06 »
fajnie jest :D

skoro tak ciemno sie zrobiło to znajdź jaśniejszą teksturę na meble. po pierwsze - zrobi sie ciut widniej, a po drugie - nie będzie widać kurzu ;)
nieprzekonany jestem w sprawie kompa na biurku. jest ciemny i pewnie będzie mu buczał tuż obok ucha. chyba, że szum mu nie przeszkadza bo już przyzwyczajony (nie ma kompa idealnie wyciszonego wbrew temu co sie mówi :P ).

zobaczymy jak to będzie wyglądało po zamontowaniu świateł ;)

powodzenia w dalszej pracy :D


ps: jaką masz ustawioną długość kamery?

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Miejsce do pracy
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Marzec 2009, godz.18:17 »
Ja też mam komputer na biurku ; )

Lubie takie projekty z życia wzięte, ile można oglądać luksusowe wnętrza, tak dalekie nam szarym ludziom z kraju nad wisłą ;)