Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.21:30

Autor Wątek: wioska  (Przeczytany 7539 razy)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
wioska
« dnia: 04 Lipiec 2007, godz.20:34 »
obecnie, for fun, robie sobie pewne graficzki i zamieszczam je na Chomiku. to są tylko części składowe i jako takie nie poświęcam im aż takiej pieczołowitości jak to wy robicie.

niestety w chwili obecnej Chomik miał pewne problemy i zjadło mi część grafik więc jak wrzucę to się pochwalę wszystkimi, jeśli tylko powstrzymacie się przed zbyt miażdżącą krytyką ;)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: wioska
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2007, godz.21:01 »
Czekamy z niecierpliwością i jakoś nie wierzę, aby Twoje prace nadawały się do miażdżącej krytyki  :)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: wioska
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipiec 2007, godz.21:49 »
http://chomikuj.pl/kruk80
wejście na chomika jest na hasło: wiocha

jak już pisałem wcześniej to tylko części składowe więc nie bardzo chciało mi się bawić w drobiazgi które i tak znikną ze względu na skalę projektu.

acha - renderuję za pomocą Flamingo.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: wioska
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lipiec 2007, godz.22:56 »
Nie wiem, jak u innych, ale mi te hasło nie działa  :-\
Mój błąd - już działa 8)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: wioska
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipiec 2007, godz.23:01 »
mając na względzie ostatnie problemy z chomikiem skasowałem hasło do podglądania. gdyby były dalej problemy z dostępem to ewentualnie dopiero jutro bym pomyślał nad sprawą >:(

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: wioska
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lipiec 2007, godz.07:53 »
Mnie się bardzo podoba styl modeli, podobają mi się te "okrągłe" samochody w stylu, jak mi się wydaje,  drewnianych zabawek. Mnie się wydaje, że warto by było dodać kilka szczegółów i zparoponować, np pojazd właśnie w takim stylu nie tylko jako model do dalekiego ujęcia dużego projektu  :D. No i futurystyczny motocykl - także zwrócił moją uwagę..
Widzę, że Flamingo także w Twoich rękach potrafi wypluwać ładne refleksy.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2007, godz.07:55 wysłana przez Odyniec »

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: wioska
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lipiec 2007, godz.08:39 »
Shiva - ten motocykl - napsuł mi sporo krwi, ale przynajmniej w tym przypadku miałem dobrą grafikę jako podstawę. masz tu rację, że gdyby dorobić reflektory, lusterka i pare innych drobiazgów to możnaby coś z tego wycisnąć... kiedyś jak mnie najdzie natchnienie może się tym zajmę - jakby co to każde to autko mam w osobnym pliku ;)

a między bogiem a prawdą to nie znam innych narzędzi renderu niż Flamingo i z chęcią bym poznał różnice między Flamingo a V-Ray'em.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: wioska
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lipiec 2007, godz.09:05 »
W skrócie - Flamingo to głównie tylko algorytm śledzenia promieni, czyli Ray Tracing, Owszem posiada ono także obsługę ogólnego efektu oświetlenia globalnego - Radiosity, ale działa baaardzo wolno i nie jest zachwycające. Flamingo nie obsługuje także map HDRI, czyli oświetlenia sceny mapą środowiskową.
Flamingo posiada też szereg unikalnych zalet, jak - dobry system materiałów, własny edytor roślin i funkcję radiosity, którego rozwiązanie można oglądać w oknach widokowych za pomocą OpenGL, obsługuje światła w standardzie przemysłowym IES
Niedługo także premiera Flamingo 2 - a tam wszystkie te funkcje brakujące zostaną dodane.