Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.22:06

Autor Wątek: Rozwijanie powierzchni (UnrollSrf) i układ współrzędnych  (Przeczytany 2590 razy)

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Rozwijanie powierzchni (UnrollSrf) i układ współrzędnych
« dnia: 29 Listopad 2008, godz.23:06 »
Mam pytanko o polecenie UnrollSrf i układ współrzędnych. Standardowo rozwijane powierzchnie są tworzone na rzutni (World) Top i od współrzędnych 0,0. Tak przynajmniej wygląda.

Mam pytanko. Czy można jakoś "przestawić" początek współrzędnych gdzie takie rozwinięte części będą lądować?

Pytam, ponieważ drobny problem pojawia się, gdy rozwijane elementy znajdują się w okolicach współrzędnych 0,0,0. Wtedy rozwijane elementy lądują na rozwijanych obiektach a ciągłe przełączanie warstw jest troszkę uciążliwe. Można też rozwijane obiekty przesunąć ale bardziej pasowałoby mi rozwiązanie z przesunięciem początku współrzędnych dla nowych, rozwiniętych płaszczyzn.

Michał

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Rozwijanie powierzchni (UnrollSrf) i układ współrzędnych
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2008, godz.01:47 »
Wydaję mi się że tutaj juz nic nie da się zrobic, nawet jak przeniesiesz punkt zero to i tak wynik bedzie w tym miejscu gdzie poprzednio.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Rozwijanie powierzchni (UnrollSrf) i układ współrzędnych
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2008, godz.10:23 »
a nie możesz przesunąć obiektów które chcesz rozwijać trochę dalej od punktu zerowego?

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Rozwijanie powierzchni (UnrollSrf) i układ współrzędnych
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad 2008, godz.11:35 »
I tak chyba zrobię. Zrobię kopie plików z projektem, która posłuży do "rozwijania" i tam będę przesuwał obiekty. Ale przydała by się możliwość sparametryzowania tej komendy. Dzięki.