Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.09:42

Autor Wątek: Offset  (Przeczytany 3262 razy)

adamikos

  • Gość
Offset
« dnia: 18 Listopad 2008, godz.10:29 »
Mam małe pytanko, jak zrobić offset krzywej, ale tak żeby odsuwał 2 końce osobno. Np. mam krzywa, zaznaczam jej końce i jeden koniec chce odsunąc o 2 mm a drugi zostawić w spokoju. Jak tego dokonać?

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Offset
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2008, godz.18:25 »
To chyba wyjdzie bardziej obrót  niż odsunięcie krzywej  ???

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Offset
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2008, godz.19:26 »
nie lepiej byłoby przesunąć punkty kontrolne albo edycyjne?

chyba złapałeś kolego dziurę w całym ;)
jest odsunięcie krzywej, jest odsunięcie powierzchni, jest nawet zmienne odsunięcie powierzchni..... a jako takiego nie ma zmiennego odsunięcia krzywej  :o

zależnie od tego czego dokładnie potrzebujesz możesz spróbować z poleceniami "soft move" albo "soft edit", albo najzwyczajniej w świecie odsunąć powierzchnię zbudowaną na krzywej jaka cie interesuje ;)

adamikos

  • Gość
Odp: Offset
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2008, godz.09:07 »
Chyba faktycznie jako tako tego nie ma, przyzwyczajenie z catii, tam mi zaznaczal dwa końce i pytal o ile kazdy ma byc odsunięty

geminuspm

  • Gość
Odp: Offset
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2009, godz.23:03 »
Jeżeli krzywa jest polilinią to można spróbować zastosować polecenie Przesuń segment krzywej/MoveCrv.
Menu Krzywa/Curve ->Narzędzia Edycji Krzywej/Curve Edit Tools -> Przesuń Segment Krzywej/Move Curve Segment.
Sposób działania można podejrzeć włączają okno Pomoc -> Pomoc Polecenia/Help -> Command Help.. krótki filmik.