Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.11:21

Autor Wątek: Punkty  (Przeczytany 3559 razy)

adamikos

  • Gość
Punkty
« dnia: 21 Październik 2008, godz.12:31 »
Mam pytanko. czy jest jakaś metoda zczytania kordynatów punktów i zapisu np do takiego excela, znalazłem opcje list w analisis, ale przy okazji on tam wpisuje inne dane. I drugie pytanko czy da rade np. stworzyc punkty na podstawie kordynatow z excela (chodzi mi żeby wczytal sobie excela i automatycznie zrobil te punkty).

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Punkty
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2008, godz.14:15 »
poszukaj w opcjach importu i eksportu bo chyba gdzieś tam widziałem opcję zapisu punktów.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Punkty
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2008, godz.14:34 »
Rhinoscript

Offline Jarek

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja na forum: +147/-0
    • RhinoScripted Tools

adamikos

  • Gość
Odp: Punkty
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik 2008, godz.08:43 »
Wielkie dzięki. Znalazłem. Mozna to zrobić za pomocą import oraz export selected. Ale scripty do rhino to czysta poezja :)

adamikos

  • Gość
Odp: Punkty
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Październik 2008, godz.08:58 »
Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli chodzi o te scripty, to wrzuca mi koordynaty do excela, ale w druga strone nie bardzo umiem. Po uruchomieniu tego drugiego scriptu (Textexcel), otwiera jakis plik automatycznie i potem wyskakuje błąd :(

jachty

  • Gość
Odp: Punkty
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Październik 2008, godz.22:42 »
Podobny problem miałem kiedyś jak próbowałem utworzyć w Rhino przekroje wręgowe kadłuba na podstawie tabeli rzędnych. Współrzędne generował mi inny program do projektowania analitycznego kształtu kadłuba. Dopisałem do tego programu prosty podprogram który wrzucał mi do pliku tekstowego odpowiednie komendy rhino razem z wartościami odpowiednich współrzędnych. Następnie wklejałem ten plik tekstowy do okienka wiersza poleceń w Rhino i wszystko się samo pięknie rysowało.

Jacek