Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.23:01

Autor Wątek: Atomówka ;-) 1:33  (Przeczytany 7372 razy)

BERP

  • Gość
Atomówka ;-) 1:33
« dnia: 19 Październik 2008, godz.23:09 »
Cześć

Chciałem przedstawić swój kolejny mały projekt, który właśnie zakończyłem. Zanim cokolwiek narysowałem skonsultowałem z Krzychem czy nie będzie miał nic przeciwko powtórzeniu tematu jak wiadomo zrobił wcześniej bombkę ;)... zachęcił więc spróbowałem.

Model wykonany w skali 1:33, docelowo przeznaczony do rozwinięcia i sklejenia . Szczerze mówiąc to sam jestem ciekawy jak to wyjdzie w  papierku no, ale żeby to sprawdzić potrzebuję jeszcze trochę czasu ;-)

Pozdro na maxa.

Offline DmVip

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja na forum: +35/-0
  • DmVip
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2008, godz.23:22 »
Całkiem fajna bombka coś w stylu "Little BOY" :D
życie to nie jest bajka, to jest wojna :)

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2008, godz.23:23 »
Witam!
No nareszcie! Ostatnio nawet zastanawiałem się co słychać z Twoją bombką. Już myślałem, ze dałeś sobie z nią spokój.
To kiedy zrobimy tutaj próby? Ale będzie fajnie! ;D
DmVip: to jest "Little Boy" :) (chyba, że BERP coś dodał od siebie, ale nie sądzę.)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2008, godz.23:25 wysłana przez Krzychu74 »
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2008, godz.23:25 »
może na którymś z rysunków dodałbyś jeszcze rozmiary, to by dało nam ( czyli kartonowym laikom) pojęcie o tym jak bardzo miniaturowe będą wszystkie te drobiazgi na obudowie bombki :D ;)

BERP

  • Gość
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2008, godz.23:48 »
No fakt trochę to przypomina Boya ;-) i trochę trwało zrobienie jej, rower i ściganie po górach wzięły górę nad Rhino.
Krzychu będziemy musieli urządzić jakieś wspólne testy specjalnie dla ulubieńca tematu bomb, czyli Odyńca ;-).

Kilka wymiarów podanych w milimetrach na siatkach których jeszcze nie poczyściłem z punktów pomocniczych. Generalnie śruby skręcające mają od 0.2 mm do 0.4 mm czyli standard nitów przyjęty w skali 1:33.

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Październik 2008, godz.16:29 »
Witam!
Piotrek, sądzisz, że nasz Szef to miłośnik A-bombek?
No to trzeba chyba będzie Car-Bombę zrobić: http://pl.wikipedia.org/wiki/Car_Bomba 
Święta za pasem to akurat będziemy wszyscy świecić jak choinki. Jejciu, ale będzie kolorowo! ;D

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Październik 2008, godz.18:07 »
To jest ten skromny lotniczy projekt, tak?

BERP

  • Gość
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik 2008, godz.19:43 »
Cześć

Krzychu z tego, co zdążyłem zaobserwować to szef chyba delikatnie mówiąc nie pała miłością do A-bombek;-), pewnie się tu zjawi i da znać o tym ;-).

 No piękne cacko w tym załączniku jak znajdę dobre materiały w sieci to wchodzę w to maleństwo …słusznie na gwiazdkę będzie jak znalazł ;-).

Hav  skromniutko, skromniutko magiku jeden :) na szczęście mogę się uczyć od Was od najlepszych, więc postaram się żeby to przyniosło niebawem jakieś konkretne efekty.

Pozdro od  zafascynowanego Rhino

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2008, godz.19:58 »
Coś wcześnie bombki już wywieszacie   ;D do świąt daleko hihi  ;)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Październik 2008, godz.08:51 »
Przeczytałem sobie o tej Carbomb'ce Krzychu - masakra straszna broń. Trzeba byc świrem aby brac sie za samą próbe detonacji takiego czegoś.
A Twój model BERP bardzo szczegółowo wyszedł - na szcześćie nie eksploduje ;D
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

BERP

  • Gość
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Październik 2008, godz.10:01 »
Cześć

Hal również przeczytałem o tym kolosie, przeraziłem się  i w 100% zgadzam się z Tobą trzeba mieć świra by coś z tym kombinować.
Generalnie sam pomysł nosi znamiona mani wielkości, co jednoznacznie określa, za jakiej granicy pochodzi.
Na szczęście my tylko modelujemy, sklejamy …nie ma mowy o detonacjach.

Jeżeli chodzi o szczegółowość tego, co zrobiłem to starałem się oddać wszystko, co zdołałem wypatrzeć na zdjęciach jak wiadomo w takich przypadkach najważniejsza jest dokumentacja a z tą średnio tu.  Jak już jesteśmy przy tym temacie, jeżeli ktoś natrafi na jakiś schemat  Carbomby proszę o podesłanie.


Sea trzeba się wcześniej przygotować do świąt a nie tak wszystko na ostatnia chwilę ;-) ;-)

Pozdro

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Październik 2008, godz.13:09 »
Witam!
Fakt Car-Bomba miała swoją moc (jak do tej pory największa tego typu bomba, oby ostatnia). Co do planów, albo nawet rysunków to straszna cienizna z tym jest. Szukałem w Google rysunków jako: car bomba, car-bomba, tsar-bomb, Царь-бомба i kilka innych kombinacji i... nic. Być może źle szukałem. Nie wykluczone, że rysunki są w sieci, ale nie podpisane nazwą tylko np. cyfrą. Często tak bywa, że szukając czegoś innego przypadkiem znajduję materiały do jakiegoś samolotu, gdzie nic więcej nie mogłem znaleść, a to tylko dlatego, że rysunki lub zdjęcia nie są podpisane nazwą.
BERP: zawsze możesz zrobić sobie drugą A-bombę: "Fat Boy" (inna nazwa to "Fat Man"), rysunki i sporo zdjęć do niej jest:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fat_Man
Cytuj
Na szczęście my tylko modelujemy, sklejamy …nie ma mowy o detonacjach.
No nie wiem, nie wiem... ;)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2008, godz.13:11 wysłana przez Krzychu74 »
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

BERP

  • Gość
Odp: Atomówka ;-) 1:33
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Październik 2008, godz.14:12 »
Odnośnie szukania materiałów mam te same doświadczenia często jest coś nienazwane, bo komuś się nie chciało wpisać właściwej nazwy zresztą sam mam tak często wpisuję jakiś tam nr, bo łatwiej potem linkować itd. Również przeszukałem pod wszystkimi możliwymi kombinacjami nazw i cienko :(.Pozostaje, więc liczyć na szczęście może kiedyś się trafi coś konkretnego. 

Materiały do Fata praktycznie już zebrałem i będzie robiony między większym projektem, który teraz zaczynam. Chęć zrobienia dodatkowo Cara jest podyktowana jego wielkością i kształtem ładnie wyszedłby w papieru w skali 1:33  :).


Pozdro