Zaloguj się lub zarejestruj. 09 Maj 2024, godz.18:32

Autor Wątek: grupy - rhino vs. corel  (Przeczytany 4864 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
grupy - rhino vs. corel
« dnia: 24 Sierpień 2008, godz.11:10 »
Mam pogrupowane trochę krzywych w rhino, które eksportuję do corela. Wygląda jednak na to, że corel nie czyta grup utworzonych w rhino i wszystkie krzywe wrzucone są osobno. Próbowałem z kilkoma rozszerzeniami, bez skutku. Czy jest w ogóle jakiś sposób by przenieść to do corela bez utraty utworzonych grup?

bandrzej

  • Gość
Odp: grupy - rhino vs. corel
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2008, godz.12:36 »
wydaje się, że to się nie uda, ponieważ Corel każdy obiekt zapisuje na oddzielnej warstwie; chyba, że jest jakiś tajny myk :)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: grupy - rhino vs. corel
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2008, godz.13:21 »
No niespecjalnie na osobnej warstwie, bo warstwy akurat importuje z rhino bez zająknięcia, tyle że rozdziela wszystko na poszczególne krzywe. W rezultacie mam od cholery krzywych na kilku warstwach, do tego pomieszanych na liście, więc jedynie ręcznie mogę to pogrupować później, zaznaczając poszczególne fragmenty rysunku.

Offline Jarek

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja na forum: +147/-0
    • RhinoScripted Tools
Odp: grupy - rhino vs. corel
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2008, godz.16:32 »
Jedyne co mi przychodzi do glowy to przerobic grupy na warstwy.
Zobacz zalaczony skrypt - powinien to zrobic ( rozdziela obiekty na warstwy na bazie ich najwyzszej grupy ).


Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: grupy - rhino vs. corel
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2008, godz.22:26 »
Dzięki Jarek za skrypcik, wszystko działa jak należy, choć jeszcze nie do końca tak, jak potrzebuję
Dałoby radę przerobić to, żeby zachować dotychczasowy podział na warstwy w tej nowej grupie stworzonej przez skrypt?
Grupy w rhino mam potworzone na krzywych z kilku warstw, tak żeby to później można łatwo odróżnić w corelu i w razie potrzeby wyłączyć. Ważna jest też później kolejność wyświetlania poszczególnych warstw. Jak wrzucę to do corela na jednej warstwie, to przy kolorowaniu szlag mnie chyba trafi

Offline Jarek

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja na forum: +147/-0
    • RhinoScripted Tools
Odp: grupy - rhino vs. corel
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień 2008, godz.03:07 »
Hmm, jak zwykle nie do konca. Poprzedni skrypt tworzy wlasnie warstwy ( bo Corel mowisz je czyta ) na bazie nazw grup w ktorych sa obiekty ( domyslnie jak grupa nie ma nazwy Rhino nazywa ja Group1, Group02... itd. Nazwy grup nie moga sie powtarzac.

Wiec warstw w warstwach nie da sie zachowac. Mam 2 pomysly jak mozna to zrobic. 1: Kazda nowa warstwa ma podwarstwy, ktore zachowuja nazwe i kolor oryginalnej warstwy obiektu; 2: Obiekt zachowuje kolor oryginalnej warstwy.

Nie wiem na jakich wlasciwosciach obiektu poza kolorem Ci zalezy, jak na razie kopiuje tylko kolor, ale moznaby ew. zachowac jakies inne ( nazwa obiektu jako nazwa oryg. warstwy, typ i gruposc linii itp .)

Zalaczam oba skrypty.


Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: grupy - rhino vs. corel
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień 2008, godz.09:51 »
Dzięki Jarek, v2 to dokładnie to o co mi chodziło. Wprawdzie po eksporcie corel usuwa nadrzędną grupę, zostawiając tylko poukładane podgrupy (Group01-nazwa warstwy etc.) ale to już mi specjalnie nie przeszkadza; browara wiszę