Zaloguj się lub zarejestruj. 09 Maj 2024, godz.09:32

Autor Wątek: toolbar layout  (Przeczytany 4560 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
toolbar layout
« dnia: 21 Lipiec 2008, godz.15:35 »
Wam też rhino czasem fiksuje i przestawia paski narzędziowe? Mam włączone kilka własnych pasków, wszystkie są zadokowane i zablokowane, a mimo to przy starcie programu czasem lubią się poprzestawiać. Zapisałem sobie je nawet jako default workspace, ale nie sprawdza się to, żeby później można było wczytać rozmieszczenie pasków. Jest w ogóle jakiś sposób na to?

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2008, godz.15:51 »
Nie wiem czy jest na to jakaś sprawdzona metoda, ale na pewno nie tylko Ty masz taki problem. Jakiś czas temu spędziłem pół dnia na układaniu toolbarów, i za każdym nowym otwarciem programu od nowa były poprzestawiane chaotycznie. Okazało się ze jeden z dodatkowych pasków powodował jakiś bug...
Poza tym kiedyś często miałem tak, że gdy Rhino się powoli otwierało, na siłę je minimalizowałem żeby w tle program i model się załadował do końca, po maksymalizacji okna wszystkie paski były poprzestawiane  :) więc teraz już nie ruszam Rhino gdy się dławi na starcie.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2008, godz.15:54 »
A jesteście pewni, że macie wszystkie prawa zapisu i dostępu do katalogu, gdzie Rhino zapisuje konfiguracje swoje? w xp - czasami się to jest powód, a w Viście w 90% to jest właśnie powód.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2008, godz.15:56 wysłana przez Odyniec »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2008, godz.16:01 »
Mam xp'ka, konto admina, antywir, frajerwall, ad-watch rhino nie blokują, więc teoretycznie wszelkie prawa do zapisu są.

A moje paski robione były przez kopiowanie poszczególnych przycisków z innych toolbarów.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2008, godz.17:57 »
obawiam się, że to trzeba zobaczyć, aby uwierzyć i zrozumieć, ale na 99%  coś Panie namąciłeś....


Po prostu głośno myślę.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipiec 2008, godz.18:56 »
chyba jednak nie namącił ;)

zmniejszając okno Rhino czasami lubi sobie komp na nowo poukładać paski tak by były nadal dobrze widoczne - co z tego, że potem zasłaniają cały obszar roboczy ;)

natomiast to o czym napisał Satrab, to pomijając jakieś bugi w paskach czy poleceniach jest jeszcze kłopot z tym, że nie zawsze sie dobrze zapisują nowe paski. tak zupełnie bez powodu sie okazuje, że otwierając Rhino po tym jak stworzono pasek to może sie on całkiem zapodziać albo znajdować w innym miejscu niż to w którym go zostawiono.
 8)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec 2008, godz.19:04 »
No to wychodzi, że nie tylko ja 'namąciłem' (a namąciłem?, nie wydaje mi się).

Ale ok, nie omieszkam trzasnąć screena przy najbliższej okazji

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec 2008, godz.19:11 »
weselej jest gdy ze swojego miejsca urwie sie pasek poleceń i w formie wielkiego okna rozbija sie po Rhino. w żaden sposób nie dało sie go zagonić do jego kąta, a próbowaliśmy chyba wszystkiego poza reinstalem.... :o

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipiec 2008, godz.19:52 »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: toolbar layout
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lipiec 2008, godz.06:46 »
Nie twierdzę bynajmniej, że wszystko z paskami jest w Rhino dopracowane, bardziej, że zawsze jest ten impuls "zamącający", po którym zaczyna się kaszanić. W przypadku tego wątku powyżej - zgasło światło, jak już dowiadujemy się w pierwszym poście.
Ja ze swojej strony dodam, że jeśli ma się zainstalowanych więcej niż 10 dużych rozszerzeń z własnymi paskami narzędzi naraz, po prostu nie da się zapanować nad układem pasków narzędzi.
Tutaj chłopaki z McNeela mają naprawdę jeszcze sporo do zrobienia.