Zaloguj się lub zarejestruj. 14 Maj 2024, godz.03:55

Autor Wątek: Kuter pościgowy Straży Granicznej STRAŻNIK 5  (Przeczytany 4835 razy)

Offline jkrzew

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja na forum: +15/-0
Kuter pościgowy Straży Granicznej STRAŻNIK 5
« dnia: 12 Kwiecień 2008, godz.23:04 »
Witam!
Poniżej obrazki Kutra Straży Granicznej Strażnik 5, wykonanego w Rhino 3. Plik projektu ma 243 MB. Po zapisaniu jako siatki ma 60 MB. Wyrenderowany w TreeFrogu. Obecnie eksperymentuję z PovRaye'm, ale nie panuję nad marginesami, ciągle ucina mi kawałki dziobu i rufy. Chyba muszę zmienić proporcje obrazka.
,,,,,,,,,,,,,

pozdrawiam
jkrzew

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Kuter pościgowy Straży Granicznej STRAŻNIK 5
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2008, godz.12:23 »
Cześć,
Po pierwsze powiedz mi, jaka jest różnica pomiędzy "Rhino render" a "TreeFrog", pamiętam,  że w Rhino 3 był taki silnik dodatkowo wbudowany, ale nie przypominam sobie co on oferował lepszego od standardowego rendera Rhino 3, a chciał bym widzieć skoro go używasz.

Po drugie powiedz mi czy masz jakiś eksporter pod Rhino do PovRay'a czy "ręcznie" to robisz?
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2008, godz.13:35 wysłana przez satrab »

Offline jkrzew

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja na forum: +15/-0
Odp: Kuter pościgowy Straży Granicznej STRAŻNIK 5
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2008, godz.16:53 »
Cześć!
Po prostu po zainstalowaniu Rhino z edukacyjnej instalki (instalowała żona - być może coś tam dogrywała?) w opcji renderuj są dwie pozycje - render Rhino i Tree frog. I używam tej ostatniej, ponieważ kilkakrotnie "padł" mi komp przy próbie renderu z "podstawowego silnika". Różnic pomiędzy nimi nie dostrzegłem - poza możliwością "łyknięcia" większego obiektu przez tego drugiego. Ale ostatnio - od kilku dni co prawda - staję się fanem Povraya. W nim wyszły rendery testowe w różnych rozdzielczościach. Musiałem na nie poczekać, ale udało sie. I nie miałem żadnych "gupich" komunikatów, ze brak memory! W opcji zapisz z Rhino jako jeden z dostępnych formatów jest .pov. Po wybraniu obiektu zapisuję go, wybierając rozbicie na pojedyncze elementy składowe. Generuje się plik bazowy i w przypadku kutra - 1234 pliki obiektów. W sumie ma to blisko 834 MB. Wyrenderowanie obrazka 3000x2100 dpi z AA i z resztą ustawień domyślnych, wygenerowanych przez Rhino podczas zapisu pliku, trwało 31 minut (Athlon 64 x2 Dual Core 4200+ 2.21 GHz 2 GB RAM). Ale obcięło rufę i kawałek dziobu, dlatego się nim nie chwalę, tylko trzeba jeszcze poeksperymentować.   
Pozdrawiam
jkrzew

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Kuter pościgowy Straży Granicznej STRAŻNIK 5
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień 2008, godz.17:02 »
Hmm no ciekawa/nietypowa metoda, muszę kiedyś spróbować :). Czekam na wersje kutra z pov'a :)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Kuter pościgowy Straży Granicznej STRAŻNIK 5
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2008, godz.20:19 »
Jacku kolejny świetny model, plusiki ode mnie i Gratulacje!