Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.22:21

Autor Wątek: Lasso - zaznaczanie krzywych  (Przeczytany 3689 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Lasso - zaznaczanie krzywych
« dnia: 28 Marzec 2008, godz.16:36 »
Przeszperałem poszczególne menu i helpa i albo jestem ślepy, albo faktycznie nie ma - zaznaczanie krzywych lassem. Jest za to dla punktów; więc tym bardziej dziwi mnie brak takiej opcji dla krzywych. Może ktoś z Was znalazł ???

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Lasso - zaznaczanie krzywych
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2008, godz.19:51 »
Heh, znaczy się nie jest tak źle... ślepy jeszcze nie jestem

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Lasso - zaznaczanie krzywych
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień 2008, godz.21:01 »
niestety kilka opcji by się przydało, a niestety ich nie ma mimo tego, że inne, podobne już są. może gdy zaczną się ujawniać "bonusy" związane z piątką to te braki zaczną znikać ;)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Lasso - zaznaczanie krzywych
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Kwiecień 2008, godz.07:52 »
A mnie jakoś brak lasso przeszkadza tylko w mesh'ach.
W NURBS'ach doskonale sprawdza się prostokąt zaznaczania, tylko trzeba pamiętać o jego dwóch zupełnie innych trybach działania, w zależności o kierunku jego tworzenia (czy w górę, czy w dół).
Ale można łatwo napisać skrpyt - który będzie tak działać jak lasso na każdej geometrii, oj marzy mi się, żeby znalazł się pośród nas ktoś z zacięciem programisty i ruszyłby dział o pisaniu skryptów,  :-\

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Lasso - zaznaczanie krzywych
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Kwiecień 2008, godz.08:40 »
W NURBS'ach doskonale sprawdza się prostokąt zaznaczania, tylko trzeba pamiętać o jego dwóch zupełnie innych trybach działania, w zależności o kierunku jego tworzenia (czy w górę, czy w dół).

a przypadkiem nie mówisz (piszesz ;) ) o tym, że zaznaczając z prawej na lewą łapiesz wszystko co sie zetknie z obszarem zaznaczenia, natoamiast zaznaczając z lewej na prawo zaznaczasz jedynie to co w całości się znajdzie w prostokąciku....

;)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Lasso - zaznaczanie krzywych
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Kwiecień 2008, godz.09:08 »
no dokładnie o tym piszę i stosując zamiennie ten sposób można zaznaczyć co tylko się chcę w zasadzie z dużą dozą dowolności. Tylko trzeba trochę się naklikać, no i czasami przeciskać Ctrl, aby odejmować od zaznaczenia.
Niestety z drugiej strony - no jest to trochę także uciążliwe, bo wymaga wprawy.