Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.23:41

Autor Wątek: Ustawianie obiektów  (Przeczytany 6218 razy)

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Ustawianie obiektów
« dnia: 15 Styczeń 2008, godz.21:27 »
Witam,
Chciałbym prosić o pomoc. Mam problem z odpowiednim ustawianiem / orientowaniem obiektów. Mam taką sytuację, że na ścianie bocznej jest właz, do którego mam dodać zawiasy. Ścianę i właz mam już na miejscu a zawiasy mam gotowe gdzieś na boku. Teraz trzeba je "położyć" na ścianie we właściwej pozycji, czyli "tylko" przesunąć i obrócić. Niby nic, ale nie mogę sobie z tym poradzić. Obrazek pokazuje o co mi chodzi.
Chyba trzeba coś po manipulować planami konstrukcyjnymi i widokami, ale nie mogę na to znaleźć sposobu. Mogę prosić o wskazówki jak się do tego zabrać?
Dzięki i pozdrawiam
Michał
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2008, godz.09:13 wysłana przez mrafalsk »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Ustawianie obiektów
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2008, godz.23:23 »
No to tak... ogolnie mozesz obczaic pod jakim katem ta scianka jest wzdluz osi XYZ i tak poobracac te nieszczesne zawiasy i przesunac w odpowiednie miejsce scianki (dobrze ze scianke masz plaska). Kolejne narzedzie ktore mozesz wyprobowac to SNAP (po polskiemu to chyba sie wyswietla jako "uchwyty obiektu". Nie mam softu przed soba ale kojarze ze bylo jeszcze jedno narzedie do pozycjonowania wzgledem innego obiektu.. ale nie moge skojarzyc... :/ Jak ci sie nie uda to sie bedziemy martwic dalej

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Ustawianie obiektów
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2008, godz.23:27 »
hmmmm...
a korzystałeś może z opcji "orientuj na powierzchni" albo "orientuj względem 3 punktów"? to powinno pomóc, chociaż czasem ciężko zapanować nad tymi poleceniami, ale tu wystarczy tylko trochę poćwiczyć ;)

Offline bTree

  • Moderator
  • Członek forum
  • *****
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Ustawianie obiektów
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2008, godz.12:08 »
Przy płaskiej ściance do dopasowania powinno wystarczyć polecenie orientuj.

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Ustawianie obiektów
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2008, godz.22:54 »
No tak, opcji orientuj de tej pory nie trenowałem. "Orientuj na powierzchni" nie udało mi się rozgryźć. Zawiaski się ustawiają jakoś pod kątem. Pomogło "orientuj względem 3 punktów", ale trzeba te 3 punkty wyznaczyć na powierzchni. Da się ale wymaga troszkę zabiegów szczególnie na niepłaskich powierzchniach. Tak czy siak ułożyłem zawiaski na swoich miejscach. Wyszło tak jak poniżej.
Dzięki za sugestie.
Michał

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Ustawianie obiektów
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2008, godz.08:33 »
bardzo elegancko to wyszło  ;D

a co do kłopotliwości opcji "orientuj" to się zgodzę - czasami ustawienie obiektów tak jakby się chciało kosztuje troche czasu i jeszcze więcej nerwów ;)

Offline bTree

  • Moderator
  • Członek forum
  • *****
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Ustawianie obiektów
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2008, godz.10:05 »
Grunt, że ładnie wyszło :) a opcja mimo że kłopotliwa jest bardzo przydatna.
pozdrawiam,
bTree

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Ustawianie obiektów
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Styczeń 2008, godz.16:03 »
Najlepiej takie zawiasy "wyciagac" z gotowej juz powierzchni no ale czasem sila wyzsza :) Dobrze, ze sobie poradziles i przyda sie ten watek jako informacja co i jak :)