Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.11:58

Autor Wątek: Rogacz  (Przeczytany 4464 razy)

Giemzol

  • Gość
Rogacz
« dnia: 26 Grudzień 2007, godz.19:31 »
Witam wszystkich. już na samym wstępie oświadczam, że nie miałem na myśli żadnego z uczestników naszego rogatego forum. Chodzi mi o stworzenie rogate o nazwie lucanus hermani, żyjące ponoć w Chinach. Uznałem, że gdzie jak gdzie ale na tym forum powinno znaleźć się miejsce dla takiego rogacza. Pozwolę sobie zaprezentować Kolegom wynik dwutygoniowej zabawy z Rhino choć mam wrażenie że porwałem się z "motyką na słońce".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Rogacz
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2007, godz.20:44 »
Bardzo oryginalny pomysł i modelik "żuczka" wyszedł jak żywy  8) No i w końcu doczekałem się jakiego modelu organicznego, jak widać Rhino do takich zastosowań nadaje się znakomicie. Gratulacje!

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Rogacz
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień 2007, godz.20:50 »
Suuuper!! Zwlaszcza ze to organika w Rhino - zaslugujesz na plusa! +
Bradzo dobra praca

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Rogacz
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2007, godz.16:38 »
"masakra" co tu dużo mówić, chyba najlepszy zrobiony w Rhino "robal" jaki widziałem.
Myślę, że śmiało mógł byś go sprzedać na http://www.turbosquid.com/  8)

A jak by Ci się kiedyś nudziło to ja (i nie tylko) z chęcią bym zobaczył "the making of Rogacz"  ;D

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Rogacz
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2007, godz.19:07 »
A ja nawet rozwinę pomysł, można zrobić bibliotekę z 20 takich - i dopiero sprzedać jako zestaw modeli 3d na dvd. W każdym razie, model coraz bardziej mi się podoba! Gratulacje!

Giemzol

  • Gość
Odp: Rogacz
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2007, godz.21:19 »
Koledzy dziękuję za pozytywne opinie o moim robalu :D. pamiętać należy że jestem w dziedzinie Rhino nowicjuszem i w dalszym ciągu uczę się, a to co stworzyłem jest jedynie niedoskonałą kopią tego co stworzyła "Matka Natura". W tego typu obiektach największym problemem jest brak odpowiednich materiałów referencyjnych. W moim przypadku przestudiowałem kilkanaście zdjęć z internetu, a i to nie wystarczało do narysowania zwłaszcza łba. Poradziłem sobie dopiero wówczas kiedy w empiku zakupiłem czasopismo o insektach z modelem plastikowym tego stworzenia. Propozycję aby stworzyć bibliotekę modeli tego typu stworzeń traktuję jako zaproszenie wszystkich użytkowników do realizacji tego pomysłu. Ze swojej strony nie chcę rzucać obietnic bez pokrycia ale myślę, że nie jest to mój ostatni tego typu model. Nie bardzo widzę możliwość napisania tutoriala na ten temat. Były to ciągłe próby i błędy na każdym niemal etapie. Odwłok i tułów jest wykonany z odpowiednio zdeformowanych części elipsoidy,a pozostałe elementy powstawały jako wynik najróżniejszych pomysłów i eksperymentów. łączę pozdrowienia.

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Rogacz
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień 2007, godz.23:52 »
Śliczny robal :) , plusik ode mnie.

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Rogacz
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień 2007, godz.19:23 »
Bardzo dobry pomysł i realizacja. Gratulacje!