Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.10:42

Autor Wątek: Dziwne przesunięci przy wyświetlaniu  (Przeczytany 4320 razy)

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Dziwne przesunięci przy wyświetlaniu
« dnia: 24 Listopad 2007, godz.00:28 »
Nie jestem pewny, czy do właściwego działu wpisuję ten post, ale spróbuję.

Po dołożeniu kolejnego zestawu elementów do projektu (http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,407.15.html) w widoku Perspektywa zaczęły pojawiać się dziwne przesunięcia. Przy przełączeniu z wyświetlania w FormaDrutowa na Pocieniowany oraz z FormaDrutowa na Porenderowany wyświetlany rysunek zmienia się jak na kolejnych rysunkach. Nie wiem, czy to ważne, ale te ostanie elementy (jak i wiele innych w tym projekcie) powstaje w osobnych plikach a są dołączane do głównego przy pomocy Plik -> Wstaw -> Linkuj, Instancja Bloku.

Czy takie zachowanie jest może kolegom znane? Co z tym począć? Zgłosić do supportu?

Michał
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2007, godz.00:31 wysłana przez mrafalsk »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dziwne przesunięci przy wyświetlaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2007, godz.09:56 »
Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Z pewnością jest to związane z tym, że Rhino zgubił położenie przy wstawianiu elementów z plików. Ciekawe tylko, czy to błąd Rhino, czy może w międzyczasie nastąpiło jakieś niedopatrzenie.
Mam pytanie - czy zachowanie takie można odwzorować w sensie powtarzalności, czyli np jak masz 3 elementy i wstawiasz 4 z pliku, czy dzieje się tak tylko w tym konkretnym przypadku?

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Dziwne przesunięci przy wyświetlaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2007, godz.12:12 »
Ten problem pojawił mi się w konkretnym przypadku. "Poprawiłem" wstawiany plik i jak na razie poprawiło się - przesunięcia już nie występują. Był to problem w tym pliku. "Poprawiając" ten plik usunąłem nieużywane obiekty (warstwy, obiekty pomocnicze), wyeksportowałem jedynie potrzebne obiekty do nowego pliku i zapisałem go jako zmniejszony. Zobaczymy co dalej. Będę tego pilnował.
Dzięki.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Dziwne przesunięci przy wyświetlaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2007, godz.13:29 »
kiedyś miałem podobny błąd.
w widoku 'pocieniowanym' po ucięciu jednej rury drugą, otrzymałem powierzchnię-widmo ;D  niby wszystko ładnie a w 'perspektywie' przy pewnym zakresie ustawienia kamery pojawiał się widok uciętego elementu. oczywiście nie miał on żadnego wpływu na otoczenie ani nie dało się go nawet zaznaczyć... ot taka ciekawostka :)

Offline bTree

  • Moderator
  • Członek forum
  • *****
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Dziwne przesunięci przy wyświetlaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopad 2007, godz.15:04 »
Też raz miałem podobną sytuację. Przy wstawianiu elementu do nowego projektu pojawiały się dziwne "artefakty". Okazało się, że element który wstawiałem miał kilka takich samych nazw warstw, jak nowy projekt. A w tym nowym dodatkowo warstwy były zablokowane.
Nieprawidłowe wyświetlanie zdarza się czasem w widoku perspektywa przy kamerze ustawionej na mniej niż 25mm i przy dużym zbliżeniu.

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Dziwne przesunięci przy wyświetlaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopad 2007, godz.20:01 »
Właśnie coś takiego (dziwne "artefakty") były w tym pliku winowajcy. Skąd się wzięły nie wiem. Wyglądają one jak poniżej. W każdym razie po "wyczyszczeniu" jest już ok.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dziwne przesunięci przy wyświetlaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopad 2007, godz.22:02 »
No, to na szczęście wiec kwestia małego niedopatrzenia niż poważnego błędu programu  ;D