Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.22:29

Autor Wątek: Animcja z obrazków  (Przeczytany 5113 razy)

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Animcja z obrazków
« dnia: 20 Listopad 2007, godz.13:26 »
Mam takie pytanko, trochę innej beczki, może ktoś coś takiego robił i ma dobrą metodę.

Chciał bym stworzyć animację/filmik, powiedzmy że mam 130 obrazków/klatek i chciał bym z tego zrobić animacje.

Próbowałem w Windows Movie Maker ale średnio to wyglądało. Znacie jakiś dobry program, przy pomocy którego było by w miarę skompilować taka animację? W sumie marzyła by mi się animacją w formacie flash, to już w ogóle dla mnie czarna magia...

Z góry dzięki za jakieś sugestie.

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Animcja z obrazków
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2007, godz.14:01 »
Hej, ja użyłem jakiejś starej wersji trial Sony Vegas Studio. Było jakieś ograniczenie w ilości obrazków, rozdzielczości filmu i zastosowanych efektów. Podobno dobrze działa także Pinnacle Studio, ale nie wiem, czy jest wersja trial.
Co do Flasha to sprawa z animacją obrazkową jest akurat bardzo prosta. Każdy obrazek wklejasz na osobną warstwę i dodajesz efekt, jaki potrzebujesz.
Wersja trial dostępna tutaj http://www.instalki.pl/programy/download/flash/Adobe_Flash_CS3.php
Pozdrawiam.

PS. Dołączam plik z prostą animacją światła w pomieszczeniu (taka nauka programu) - zrobione na wersji trial, dlatego widać takie nierówne "przejścia" między klatkami.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2007, godz.14:11 wysłana przez bTree »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Animcja z obrazków
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2007, godz.14:49 »
Świetnie to tobie wyszedł filmik. ;D ;D
A wnętrzem byś się bliżej nie pochwalił i nie przybliżył nam metody wykonania?  ???
Wygląda prawie jak w mojej sypialni tylko nie mam takiego wspaniałego łóżka.
marek

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Animcja z obrazków
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2007, godz.15:26 »
Dzięki, ale pewnie gdybym lepiej znał program wyszłoby o niebo lepiej.

A wnętrzem pochwalę się, pochwalę, tylko staram się, żeby coś było widać. Uczę się maxwell'a, ale coś średnio mi to idzie :( Walczę z teksturami, ale to one niestety ciągle wygrywają, hehe. Jak tylko pozbieram to trochę w coś spójnego, wrzucę do działu WIP. Na razie korzystam (i liczę na więcej :) ) z działu Maxwell na naszym forum, żeby się trochę douczyć :)
pozdrawiam.

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Animcja z obrazków
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopad 2007, godz.15:27 »
Hmm szukałem w sumie czegoś bardziej w stylu "pokaz pliki i nacisnij jeden guzik" :P no ale wiaodmo ma tak łatwo...


Wielkie dzięki za propozycje programów, jak będę miał wiecej czasu to się pobawię tymi trial'ami.


Twój render  w Maxwellu to jak dla mnie bomba, to Ty możesz uczyć innych, mi daleko do jakości, oj daleko...

Ps. ile sięrenderował ten multilight?
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2007, godz.15:31 wysłana przez satrab »

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Animcja z obrazków
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad 2007, godz.15:38 »
Hmm, takiego programu jeszcze nie znalazłem...
Dzięki za dobre słowa :)
Render szedł sobie około 80 godzin, ale pewnie efekt był nieco szybciej, tyle że zostawiłem komputer włączony na weekend.

Offline kojot

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja na forum: +20/-0
Odp: Animcja z obrazków
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2010, godz.20:05 »
Co prawda stary wątek ale jakby ktoś szukał:
http://www.blogsdna.com/1388/convert-jpg-images-to-mpg-mov-flv-avi-video-files-with-freeware-images-to-video.htm
malutki program freeware który po prostu robi pliki video z plików obrazu bez żadnych ceregieli i udziwnień. Trzeba jedynie pamiętać że tworzony film nie powinien znajdować się w tej samej lokalizacji co obrazy (wtedy z jakiegoś powodu nic się nie dzieje). Konwertuje w kilka rodzajów formatów video i odczytuje nie tylko jpg wbrew temu co jest w opisie.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2010, godz.20:20 wysłana przez kojot »

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: Animcja z obrazków
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudzień 2010, godz.23:50 »
MatrixMoveMaker ,piękna sprawa od razu zapisuje we flaszu.

Offline lentz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Animcja z obrazków
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Grudzień 2010, godz.18:27 »
A może Total Commander?
Tak, do tego też się nadaje! ;)

Wystarczy zainstalować wtyczkę AVIWCX (AVI Extension plugin for Total Commander).
Działa w obie strony, można ze zbioru bitmap wygenerować plik avi (pełna kontrola nad bitratem czy kodekiem). Można też "wejść" do avika, podejrzeć poszczególne klatki a także je wypakować.

Banalna obsługa, plik avi jest traktowany jak najzwyklejszy plik skompresowany.
Polecam.
Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól to zrobić innym... a potem skrytykuj