Zaloguj się lub zarejestruj. 10 Maj 2024, godz.04:41

Autor Wątek: Działo pancerne ASU 85  (Przeczytany 35131 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Listopad 2007, godz.19:48 »
Mogę się podpisać pod markiem - nie dość, że model robi wrażenie robionego stricte 3D, to jeszcze zabija na śmierć świadomość, że to wszystko jest rozwijalne...

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Grudzień 2007, godz.16:40 »
Dorysowałem ostatnio kolejne drobiazgi, tym razem są to boczne wizjery, lampy przednie z osłoną, lampy  konturowe, klakson w osłonie, łopaty, młotek i siekierę. I to już są wszystkie drobiazgi z boków i przodu. Teraz kolej na tył pojazdu i spód.
Dzięki za miłe słowa.
Pozdrawiam
Michał

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Grudzień 2007, godz.17:02 »
No no, model coraz fajniej wygląda :)

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Grudzień 2007, godz.19:31 »
Forum się rozwija. Wątków i coraz lepszych grafik przybywa może by tak stworzyć galerie tematyczną, aby takie piękne działo nie zginęło w natłoku informacji.  :(
Mrafalsk coraz lepiej Tobie idzie. Działo na ukończeniu a czy masz już coś nowego na tapecie? Może zdradzisz nam tajemnice, jakim pojazdem masz zamiar zająć się w najbliższej przyszłości. ;D
Pozdrawiam
marek

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Grudzień 2007, godz.23:33 »
Model wygląda rzeczywiście wyśmienicie! Powodzenia i cierpliwości na finiszu :) pozdrawiam.

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Grudzień 2007, godz.09:24 »
Dzięki. Już sam chciałbym zająć się czymś nowym (rany, męczę go już 10 miesiąc :'() ale muszę skończyć ten projekt. Cały czas go traktuję jako wprawkę i przedmiot do nauki. Doszedłem do wniosku, że czas jest jednak zacząć czytać dokumentacje, tutoriale i książki (w poniedziałek stałem się szczęśliwym posiadaczem książki Inside Rhinoceros 4 którą teraz chłonę) ponieważ im głębiej wchodzę w Rhino tym więcej widzę zagadek i wyzwań.
Następnym projektem na pewno będzie pojazd gąsienicowy. Mam ochotę na trzy (japońską tankietkę, amerykański pływający transporter i rosyjski transporter) ale który wpadnie na tapetę to zależy od materiałów, które uda mi się zdobyć.
Pozdrawiam
Michał

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Grudzień 2007, godz.14:28 »
Witam!
Gdybym nie widział modelu "na żywo" we Wrocławiu i nie czytał relacji na Konradusie to ogladając to co nam pokazujesz pomyślałbym, że robisz jeżdżącą replikę w skali 1:1. No chyba, że chciałbyś nam powiedzieć o pewnym dodatku do modelu? ;) :D
Jeśli tak to piszę się na jazdę na zlocie we Wrocku w czerwcu (mam nadzieję, że bedziesz). :)

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Grudzień 2007, godz.16:39 »
Dodałem parę rzeczy na tylną i dolną płytę. Dorysowałem dwie skrzynki i różne włazy na tych płytach. Wydech, mocowania lin i obudowa przeniesienia napędu i tył będzie gotowy.
Ilość obiektów zaczyna mnie przerażać a mój laptopik coraz bardziej zaczyna to odczuwać. Teraz widzę, że jest to dobry pomysł rysowanie większych elementów na osobnych plikach i łączenie wszystkiego w jednym głównym. Takich plików składowych mam już lekko ponad 10.
Krzychu, mam nadzieję, że papierowa (skończona  ;D) wersja tego projektu pojawi się na zlocie we Wrocku.
Pozdrawiam
Michał

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Grudzień 2007, godz.20:27 »
Mrafalsk Twoje działo jest chyba dokładniejsze od oryginału. Dzielenie jest to bardzo dobry pomysł, też zaczynam powoli stosować ten sposób na duże pliki. Może zamieściłbyś kila zdjęć jak twój projekt wykorzystywany jest w praktyce.
marek

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Grudzień 2007, godz.11:30 »
Dokładniejsze to na pewno nie. Ale staram się. Muszę brać pod uwagę grubość materiału z którego robię części, a to jest 0.2mm, czyli 5mm w oryginale. Poza tym większość elementów jest spawana, co daje się odwzorować w modelu ale tylko do pewnego momentu. Itd, itd.
Zdjęcia z budowy kartonowego modelu mam tutaj: http://smg.photobucket.com/albums/v471/mrafalsk/ASU-85/
a poniżej kilka arkuszy z częściami (wstępna wersja). Będzie ich od 16 do 18.
Michał
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2007, godz.12:14 wysłana przez mrafalsk »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Grudzień 2007, godz.18:38 »
Powiedz mi jaki masz pomysl na gasienice?? :P bo to spoooro elementow... Ogolnie gitara jak dla mnie
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, godz.18:40 wysłana przez 3D CREATIVE »

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.14:56 »
Jak na razie mam narysowane pojedyncze ogniwa. Teraz muszę pomyśleć jak je "nałożyć" na koła. Postaram się to zrobić w weekend. Projektowaniem ogniw zajmuje się prawie zawodowo mój kolega więc on wykonał najgorszą robotę. Pojedyncze ogniwo składa się z 16 elementów a ogniw jest 187, czyli 2992 części. OK 50% już mam zrobione. Reszta przede mną.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.16:31 »
Cytat: mrafalsk
Jak na razie mam narysowane pojedyncze ogniwa. Teraz muszę pomyśleć jak je "nałożyć" na koła...
Na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw narysować obrys gąsek w rzucie bocznym - w formie linii (Control Point Curve chyba najlepsza będzie ). Jak już sobie ją dopasujesz do kół, skopiuj na nią ogniwo i powiel przez Array => Along Curve. Pozostaje jeszcze kwestia sprawdzenia, jak to się będzie układało wzdłuż krzywej i ewentualnie wprowadzenie poprawek do kształtu krzywej, coby się ogniwka ładnie na kołach napinających ułożyły...


... z góry zaznaczam, że nie testowałem tego i nie odpowiadam za ewentualne szkody


A tak w ogóle to model pierwsza klasa ;)

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.19:12 »
To jest dobry pomysł, można ewentualnie kopiować i ręcznie ustawiać ogniwa, ale jest to pracochłonne. Pierwszy jak i drugi sposób ma niestety wady. Idealnym rozwiązaniem było by, aby narysowany przez ciebie obrys gąsienic był krotnością długości ogniwa, ale jest to jeszcze bardziej zakręcone. Moja propozycja to wykonać gąskę w sposób podany przez HAVOCa. Następnie ręcznie skorygować ogniwa w miejscu ich zwisu, albo przeskalować w 1D kilka górnych ogniw i zamknąć gąsienice. Zaręczam podczas jazdy w terenie nikt nie zauważy takiego drobnego braku. ;) A jak ktoś zbliży się z suwmiarką to goń na kilometr.  ;) W ten sposób wykonałem gąski a moim T-18.
marek

Poprawiłem, przepraszam :-[ Obiecuję to było przedostatni raz ;)
marek
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2007, godz.20:22 wysłana przez marek »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Działo pancerne ASU 85
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.19:41 »
Ale po co przeskalowywać marku - przy takiej szczegółowości to może być jednak trochę widoczne, mimo że model w skali - szkoda psuć . To już chyba lepiej zmodyfikować długość krzywej, robiącej tu jako obrys gąski (czyli de facto zmodyfikować nieco naciąg takiej gąski z linii).
Ale ja to się nie znam w sumie na pancerce

btw - marek, nie przekręcaj mi nicka