Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.22:32

Autor Wątek: Pies ogrodnika  (Przeczytany 5438 razy)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Pies ogrodnika
« dnia: 13 Październik 2007, godz.14:57 »
Rozwinięcie postu na podstawie wypowiedzi Odyńca – zapraszam do dyskusji

Póki co drogi Halu, mogę napisać tutka, jak promować i rozwijać nasze forum, dbać o to, aby było za co je prowadzić,  ale każdą wolną chwilę będę poświęcał na takie szybkie tutki, bo widać nasi polscy pRO, choć są i czytają, wolą tylko biernie uczestniczyć i krytykować. Co nie ukrywam mnie nieco denerwuje - zamierzam im nieco utrzeć nosa po 10 listopada, wtedy może to się zmieni, ale póki co - to niespodzianka.


Z jednej strony to jest to dla mnie zrozumiałe że nie każdy chce się dzielić swoim warsztatem. Ja sam w pewnych dziedzinach swojej działalności nie pokazuje wszystkiego i nie chwalę się ze względu na konkurencję. Robię to tylko dla tego aby nie podcinać gałęzi na której siedzę bo z czegoś trzeba żyć.
Mam tu na myśli metody, które sobie sam wypracowałem na podstawie wieloletniej praktyki, nie tylko w dziedzinie remontów czy adaptacji.
Z drugiej strony, ogólna wiedza i podstawy powinny być dla wszystkich dostępne, i to za darmo traktując, to jako bazę wyjściową dla dalszego rozwoju.
Trzeba tez mieć na myśli, to że nie każdy jest w stanie skorzystać nawet z wiedzy podstawowej, to wynika z braku zaangażowania, chęci czy talentu.

Też muszę przyznać że denerwuje mnie coś takiego, jak ktoś się śmieje z początkującego i zapomina o tym jak wół cielakiem był i z innymi cielakami to samo siano gryzł, a teraz ma ciastko i się nie podzieli.

Na pewno wiele osób przeglądających nasze forum czerpie wiedzę (jeszcze nie wielką - ale to się z czasem zmieni) i chwali się przed innymi, jacy to oni są wspaniali lecząc w ten sposób swoje niedowartościowanie - każdy ma prawo tak robić!
Zobaczycie za rok albo za dwa lata, jak będziemy bombardowani pracami w dziale (Prace skończone), gotowymi projektami, które wyrosły na ziemi z naszego ogródka.

Dlatego apeluje już teraz do osób odwiedzających nasze forum aby brały czynny udział w dyskusjach i prezentowały swoje prace - nawet te najgorsze waszym zdaniem.
Myślę że reszta członków naszego forum postara się aby wasze pytania nie pozostały bez odpowiedzi.
Jedyne z czym musicie się liczyć, to konstruktywna krytyka, która nie ma na celu wyśmiewania się z owoców waszej pracy, a jedynie ma pomóc w pokazaniu drogi dla uzyskania lepszych efektów pracy z programem.


prowokator Hal ;)
pozdrawiam
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Pies ogrodnika
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2007, godz.18:36 »
Hal, doceniam Twój post, ale niestety obawiam się, że to strzał głową w mur.
Najbardziej denerwuje fakt, iż to ja jestem głownie celem ataków "za wszystkich". Kiedyś mnie to nie obchodziło, później średnio bawiło,  a teraz już mnie wkurza.
Co ciekawsze, zrobiłem pewną "szukankę" i okazuję się, że ludzie, których oceniałem za te "zachowania", nie mają nic z nimi wspólnego z tymi działaniami, a wręcz deklarują chęć uczestnictwa w forum. Albo ktoś mnie ostro robi w konia, albo naprawdę niedługo zyskamy ludzi, od których i ja się sporo nauczę. A te ataki to tylko "słabi ludzie", którzy nic innego nie potrafią. Zdecydowanie wolę te drugie rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2007, godz.18:39 wysłana przez Odyniec »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Pies ogrodnika
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2007, godz.18:42 »
Każda kreska w  Rhino - nie jest nam obca (:-)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Pies ogrodnika
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2007, godz.20:23 »
Może trochę przegiąłem pałę, ale takie jest moje zdanie – jedni będą się zgadzać, a drudzy nie. Mam tez świadomość tego że to jeden z tematów rzeka. Może ktoś się obudzi jak to przeczyta :D.

Najbardziej denerwuje fakt, iż to ja jestem głownie celem ataków "za wszystkich".

No to musiałeś coś przeskrobać albo ktoś ci czegoś zazdrości ;D Myśle że to drugie bo forum jest super  :D

Hal
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2007, godz.20:26 wysłana przez Hal9000 »
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Pies ogrodnika
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2007, godz.14:04 »
Forum jest super, to prawda, ale to nie moja zasługa. Po prostu, jak już pisałem, trafiłem w dobry czas i trafiłem na odpowiednich ludzi, niech nawet kilku, ale proszę bardzo , co się dzieje.... Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. A jeśli ktoś naprawdę zazdrości, tak jak napisałeś, niech się przyłączy, z pewnością o wiele więcej zyska, niż pies ogrodnika.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Pies ogrodnika
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Październik 2007, godz.09:54 »
ja się nie mam czym jeszcze chwalić więc się nie chwalę, ale jeśli idzie o pomoc z jakimiś rozwiązaniami to staram się pomagać.
uważam, że takie forum jest przydatne bo zawsze można liczyć na wsparcie doświadczeniem innych i na jakieś nowe pomysły :)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Pies ogrodnika
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Październik 2007, godz.12:41 »
Kruk - I tak trzymać  8)
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".