Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.00:57

Autor Wątek: Odsunięcia powierzchni - lepiej?  (Przeczytany 6011 razy)

LarryPL

  • Gość
Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« dnia: 03 Wrzesień 2007, godz.16:31 »
 Czy coś poprawiło sie w tej wersji z odsunięciami powierzchni; pytanie głównie do konstruktorów, chodzi o robienie ścianek. W wersji 3 niestety Rhino wymiekało z tym, oczywiescie problemu nie było gdy powierzchnie były odpowiednio proste i dosyc duże, ale powiedzmy w modelu  z kilkunastoma powerzchniami w tym kilka blend, ścianke trzeba było recznie budować :'( koszmar .
Niestety wykorzystałem już 25 zapisów i nie mam już triala R4. Jednak w R4 jest znaczący postęp, trzeba przyznac ;)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2007, godz.16:43 »
Larry - hehe, Witaj na forum! Bo jakoś powitania zabrakło  :)

No,  w tym przypadku - tu już Byś musiał dokładnie pokazać o co chodzi... Jeśli mogę prosić - rób screeny i wrzucaj z komentarzem. Znacząco ułatwi to nam wszystkim zrozumienie,a co najważniejsze - rzetelną odpowiedź. Mile widziane sceny "problemowe" w formacie .zip
Jak to robić - masz tutaj.


« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2007, godz.16:44 wysłana przez Odyniec »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień 2007, godz.16:47 »
Przeczytałem 20 razy i skumałem! Jest lepiej w Rhino 4 - ale jeszcze ciągle nie działa to, jak np. W Catii lub Solid Works, wszystko zależy od modelu i od powierzchni, czasem, nawet Rhino 4 mówi nie i trzeba robić wszystko na piechotę, ale w stosunku do rhino 3 - jest około 40% postęp w tej materii. Ludzie zresztą głównie tego się domagali i dalej to robią.

A Rhino 3 i 4 - ogólnie to nie postęp - to rewolucja.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2007, godz.16:49 wysłana przez Odyniec »

LarryPL

  • Gość
Odp: Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień 2007, godz.16:53 »
Przeczytałem 20 razy i skumałem! Jest lepiej w Rhino 4 - ale jeszcze ciągle nie działa to, jak np. W Catii lub Solid Works, wszystko zależy od modelu i od powierzchni, czasem, nawet Rhino 4 mówi nie i trzeba robić wszystko na piechotę, ale w stosunku do rhino 3 - jest około 40% postęp w tej materii. Ludzie zresztą głównie tego się domagali i dalej to robią.

A Rhino 3 i 4 - to nie postęp - to rewolucja.

Heh witaj wiec Odyniec i pozostali członkowie forum

Ciesze sie ze zrozumiałeś, postaram sie oczywiescie o screeny ale to moze jutro bo zaraz musze spadać do domu.
Siedze już w tym Rhino rok już przeszło i własciwie to mój chleb codzienny, mysle że jest o czym pogadać, szkoda ze ten programik tak mało popularny jest, ale to juz inna historia..

Cheers

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrzesień 2007, godz.16:54 »
Niestety - ja zawsze pracowałem, pracuje i będę pracował na angielskiej wersji - dzięki za śmieszne komentarze co do mojej inteligencji hehe
Ale oddać muszę rację - jakbym miał polską wersję , zrozumiałbym w 3 czytania.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Wrzesień 2007, godz.16:55 »
Larry, cieszymy się wszyscy, że w końcu dotarłeś do domu, czyli naszego forum. Witamy z prawdziwą radością !

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrzesień 2007, godz.17:01 »
Co do tego braku popularności... to chyba dziś raczej mit... Wielu firmom proponującym konkurencyjne rozwiązania, zależy właśnie na tym, aby ten mit ukorzenić. Czy Rhino dziś jest mało popularne? Słowo - wydaje mi się, że nie...Nawet w Polsce.

LarryPL

  • Gość
Odp: Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrzesień 2007, godz.16:59 »
Witam znowu
Zrobiłem kilka obrazków, mam nadzieję, że będzie wiadomo o co chodzi.
Otóz jest pewna bryła..

i wersja zacieniowana:

Robie więc odsunięcie - 3 mm:

Tu widoczne powierzchnie odsunięcia (offsetu); jak widac pojawiają sie błedy odsunięcia:

i odsunięcie zacieniowane:

Heh.. niestety odsunięcie blendy i promieni nie jest juz poprawne, powierzchnie zaczynają sie dziwnie układać, tam gdzie powinno być przyciecie (promien schodzi do 0) pojawia sie powierzchnia promienia ale jest ona odwrócona.
Doświadczeni wiedzą, że nalezy powierzchnie poprawiać recznie - a to juz jest benedyktynska nieraz praca :'( W przypadku gdy model "idzie dalej" tzn do formy (nierozdmuchowej) stała wartosc offsetu jest bardzo ważna.
Czy R4 idzie w kierunku poprawy tego programu?

PS: Zna ktoś moze dobrego przewodnika po Szczecienie, musze sie tam w końcu wybrać :)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Odsunięcia powierzchni - lepiej?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrzesień 2007, godz.17:35 »
Witaj Larry, a co to takiego jest ? Dawaj to śmiało do Prac w toku (WIP).
To mi wygląda na uchwyt od żelazka, albo nie - respirator
Hal
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2007, godz.17:37 wysłana przez Hal9000 »
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".