Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.21:47

Autor Wątek: Rhinoceros na systemy inne niż ..  (Przeczytany 4634 razy)

Offline Wojciech Cięciwa

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja na forum: +8/-1
Rhinoceros na systemy inne niż ..
« dnia: 27 Sierpień 2007, godz.12:23 »
.. MS Windows.
Na stronie oficjalnej kiedyś była informacja, że Rhinoceros jest tylko na Microsoft Windows, potem ta informacja zniknęła - i chyba jej już nie ma.
Czy ktoś w forumowiczów orientuje się może czy jest to wynikiem jakiegoś niedopatrzenia czy też może faktycznie jest szykowana wersja na inne niż Windows systemy (Linux, Mac Os) ?
Niestety mimo szczerych chęci nie udało mi się zainstalować Rhinoceros 3.0 na Wine na Linuksie.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Rhinoceros na systemy inne niż ..
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2007, godz.13:07 »
http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,184.0.html
 :) :)  :)

Pod Linuxa - z tego co się orientuję nie było, nie ma i raczej nie będzie. Chociaż... 8)

Sam kiedyś widziałem Rhino 3 odpalone pod Wine - jako ciekawostka - owszem, ale pracować się nie da.

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Rhinoceros na systemy inne niż ..
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2007, godz.22:41 »
Nie będę sie rozpisywał tylko wkleje to i owo

"The Mac version is being developed in parallel with the Windows of Rhino (currently the 4.0 release)  but will not be released until after Rhino 5.0 for Windows has shipped"

Czyli jeszcze "trochę" będzie trzeba poczekać

Film - Rhino działajcy natywnie na Max OSX /  1 czerwca, 2007, konferencja Dime 1.0 w Puerto Vallarta.
http://pl.youtube.com/watch?v=nPF0HRbUOC0
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2007, godz.22:44 wysłana przez satrab »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Rhinoceros na systemy inne niż ..
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2007, godz.16:22 »
satrab - masz rację. Zmienili to, nie było tak jeszcze miesiąc temu blisko, gdy pisałem swojego newsa (tak mi się wydaje) na forum. Fajnie widzieć, że ktoś także na bieżąco śledzi tego rodzaju wiadomości i jakby co poprawi (:-)
Ale to dobra wiadomość, bo to oznacza, że Rhino 5 będzie miał bardzo otwartą architekturę, miedzy-platformową. Ale to oznacza, że trochę jednak na niego poczekamy....
W każdym razie pierwsze wersje rozwojowe 5tki będą jeszcze na silniku 4ki, to wiem.
Można też spekulować odwrotnie, bo może to oznaczać, że platforma .NET zagości na Maca...
Na dwoje nosorożec wróżył ... ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2007, godz.16:26 wysłana przez Odyniec »