Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.22:13

Ankieta

Do czego w głównej mierze używasz Rhino?

Modelowanie
4 (44.4%)
Projektowanie
4 (44.4%)
Grafika 3D
0 (0%)
inne
1 (11.1%)

Głosów w sumie: 8

Autor Wątek: Modelowanie czy Projektowanie ?  (Przeczytany 6090 razy)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Modelowanie czy Projektowanie ?
« dnia: 24 Sierpień 2007, godz.11:26 »
Korciło mnie już od dawna by zapytać i poznać preferencje użytkowników tego forum :)
Ciekaw jestem po prostu, widząc na forum tak wielu modelarzy i większość Samouczków oraz linkowni skierowanych właśnie do nich. Więc jak to z Wami jest ???

Jeśli w ankiecie żadna z podanych opcji nie jest tą prawdziwą to dajcie znać do czego jeszcze można wycisnąć tego rogacza ;D


Offline Krzychu74

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2007, godz.11:42 »
Witam!
U mnie (jak nie trudno się domyśleć po przeczytaniu moich postówna forum) Rhino służy przede wszystkim do projektowania modeli. Na modelowaniu jeszcze się nie znam chociaż widząc pracę kolegów mam coraz większą ochotę zrobić coś do czego  nie będę musiał szukać dokumentacji, rozwijać, kolorować, numerować i robić instrukcji. :)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2007, godz.11:44 wysłana przez Krzychu74 »
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2007, godz.12:17 »
Mam problem, bo w zasadzie moja odpowiedź brzmi TAK na wszystkie propozycje, włącznie z pozycją inne  :)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2007, godz.12:27 »
U mnie sprawa wygląda tak: Mam sporo zaległości po przejściu z Amigowego Reala 3D na pecetową skrzynkę. Rhino bardzo mi przypomina Reala i bardzo dobrze czuję się w jego środowisku. Program wykorzystuje do nauki modelowania mam też kilka swoich pomysłów Design’erskich i chciałbym je zrealizować z pomocą Rhino. Co do modelarstwa, to czasem też coś skleję – może raz na rok.
Program ma naprawdę spore możliwości np.: można projektować elementy tuningowe do samochodów. Wrzucić projekt na obrabiarkę CNC która w kilka minut potrafi wyciąć taki element
Może mieć też zastosowanie w reklamie przy projektowaniu gadżetów, wizualizacji obiektów użyteczności publicznej, wykonywaniu plakatów, tworzeniu tzw. new design  (projektowanie rowerów) i wiele, wiele innych.
Program z połączeniem dodatku Bongo, można wykorzystać do robienia podstawowej animacji- oczywiście bez bajerów.
Jak dla mnie, to sporo tego. 
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2007, godz.17:25 »
Dopisując się do Hala, nieco offtopikowo, uzupełnię a propos ostatniej tragedii na Mazurach, - że dobry jacht zaprojektowany w Rhino (a to już 90% stoczni jachtowych w Polsce- w zasadzie to chciałem napisać) nie tonie - musiałby przejść jakieś przeróbki lub niesprawności.
Rhino + RhinoMarine - i można zaprojektować nawet 100m statek.

Następne zastosowanie - Rhino + TechGems = niesamowite jubilerstwo
Rhino + Rhino - badanie wytrzymałości materiałów i to bardzo dokładne
Rhino + Poser - foto-realistyczne figury 3d, co druga reklama z nich korzysta
Rhino + Vue - projektowanie wirtualnych krajobrazów (patrz widoczki z filmu Piraci z Karaibów)
Rhino + Blender - ostra konkurencja dla 3dsmax, och i to jak ostra  ;D
Rhino + Pengiun - pełna konkurencja dla Corela i to 3d
Rhino + Rhinoscript + Monkey - robotyka stosowana i to w praktyce
itd itp

Można tak wymieniać 10 minut, Hal za mało zrobił rubryczek (:-))))

"Każdy znawca Rhino, co dzień goli się, szoruje zęby i piłuje róg na nosie"
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2007, godz.17:28 wysłana przez Odyniec »

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpień 2007, godz.21:48 »
Marek, mam świadomość tego że się tak nie da, uprosciłem swoją wypowiedz i może przez to, to wszystko jest nie czytelne.
Przerabiałem ten temat w środowisku AutoCad'a.
Pozdrawiam
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpień 2007, godz.23:00 »
marek - wszystko co napisałeś to prawda....ale..(w sensie uzupełnienia Twojej wypowiedzi)
jest oprócz RhinoCAM, konkurencyjny produkt, ze Szwecji - właśnie madCam. Tejn moduł mojego serdecznego kumpla, nie robi problemów a już najmniej jego autor - za darmo pisze postprocesor do każdej maszyny, pod warunkiem, że używasz madCAMa (:-)
Cieszę się, że choć tak w dziwnym miejscu, to rozwija się gaduła n temat zastosowań Rhino, aż normalnie chce mi się założyć nowy wątek i przenieść część wypowiedzi Szanownych Kolegów , bo może ktoś tu nie trafi,,,,a warto...

marek - do dziś wylewam wiadro łez, że te najciekawsze sfery zastosowań Rhino są na naszym forum puste - ale na wszystko przyjdzie czas, tak myślę...

RhinoART - to raczej wnuczek technologii CAM - to po prostu wirtualna glina dla rzeźbiarzy...., i nie mówię tego, że to słabe, wręcz odwrotnie - trudno spotkać ;) ;) ;) ;) podobny moduł do innego programu...są, ale z pewnością gorsze hehehehehe ;D ;) ;) ;) ;) :D :D :)

marku - mam też prośbę - załóż wątek i poinformuj ludzi o FreeMill, dlaczego wszystkie nowe ścieżki ja mam przecierać (:-) I w końcu TAM nie będzie pusto, zmienłem opis działu, wiec free CAm już tam tez pasuje (:-)
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2007, godz.23:31 wysłana przez Odyniec »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sierpień 2007, godz.23:07 »
A dla wszystkich ciekawskich, dlaczego Odyniec, kiedyś sam pisałem plugin do Rhino 2 ( o matko, kiedy to było), miał się nazwyać Wild Boar, w skrócie Boar, ale nie wyszło...
Zadowoleni? Proszę więcej nie pytać hehehehe

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpień 2007, godz.01:12 »
Sądzę że Marek może coś ciekawego napisać na temat CAM, CNC tym bardziej że pracuje nad swoja własną frezarką i jak można zauważyć ma wiedzę na temat :D
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Modelowanie czy Projektowanie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpień 2007, godz.01:42 »
Zdecydowanie nie tylko ja, ale wszyscy na to liczymy, stąd ta moja mała prowokacja...