Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.14:44

Autor Wątek: Obracanie tła  (Przeczytany 2762 razy)

Dixi

  • Gość
Obracanie tła
« dnia: 08 Wrzesień 2014, godz.00:18 »
Witam wszystkich .
na wstępie powiem, że próbuję poznać Rhino i mam wersje demonstracyjną. Generalnie nie znam programów tego typu ale muszę je poznać i zaczynam od Rhino.
moje pierwsze pytanie to czy można w jakiś sposób obracać tłem. Chcę wykonać trasowanie aby przenieść dokumentację papierową i zrobić z niej model 3D chodzi o jachty. Może jest jakiś inny sposób trasowania.

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Obracanie tła
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień 2014, godz.22:41 »
Polecam zacząć tutaj:
http://www.rhino3d.com/tutorials/?PageSpeed=noscript
Następnie tu na forum są też dostępne tutoriale, sporo pomagają.
Obracanie tła tylko w widoku "Perspective", wdusić prawy klawisz myszy i przesunąć mysz przy wciąż wduszonym klawiszu.

Jeśli chodzi o stworzenie jachtu jako modelu 3d z dokumentacji papierowej, to trzeba tworzyć wszystko od początku, tworząc kolejne wrężnice jako krzywe, odpowiednio przenosić je później we właściwe miejsce w przestrzeni, później..... no właśnie, i tu najlepiej znaleźć właściwy tutorial.

W procesie projektowania czasem dysponuje się już gotowym kształtem 3d kadłuba z innego programu, można trochę przyspieszyć pracę poprzez import modelu do rhino.

Jaka jest idea odtwarzania dokumentacji w przestrzeni 3d, jeśli mogę zapytać? Praca badawcza, wizualizacja, redesign...?