Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.08:06

Autor Wątek: Rzutuj krzywe - nie działa  (Przeczytany 3325 razy)

Offline b_milek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja na forum: +0/-0
Rzutuj krzywe - nie działa
« dnia: 27 Listopad 2013, godz.15:11 »
Mam mały problem, a mianowicie opcja "rzutuj obiekt" nie do końca działa, po zaznaczeniu obiektów oraz wykonaniu wszystkich czynności jak napisane w linii poleceń, po naciśnięciu enter wyskakuje komunikat: "Rzutowanie ominęło zaznaczone obiekty" i nie mam bladego pojęcia o co mu teraz chodzi.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

Offline b_milek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: Rzutuj krzywe - nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2013, godz.12:27 »
Doszedłem do tego o co mu chodzi. Generalnie w  Tutorial-u prowadzący używa opcji "Project tu surface" ale ja w swoim Rhino 5 nie mam takiej opcji, pod tą sama ikonką widnieje inne polecenie a mianowicie "project curves" a to polecenie działa trochę inaczej niż tamto i ma pewne ograniczenie, nie da się rzutować krzywej na niektóre obiekty, dlatego wyskakuje powiadomienie o tym, że "Rzutowanie ominęło zaznaczone obiekty".
Teraz pytanie, czy jest jakaś opcja, która robi dokładnie to samo co "Project tu surface". Wiem że można sobie poradzić w inny sposób ale mnie teraz ciekawi, dlaczego ta opcja została zamieniona.
Jest też polecenie "pull curve", ale z matematycznego punktu widzenia to działanie jest inne.