Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.03:10

Autor Wątek: PROBLEM funkcja Podziel  (Przeczytany 2873 razy)

roby1409

  • Gość
PROBLEM funkcja Podziel
« dnia: 02 Listopad 2013, godz.14:37 »
Witam

Jako że to mój pierwszy wpis na tym forum, pozwolicie że się przedstawię: mam na imię Robert, mam 32 lata i jako że hobbystycznie sklejam modele kartonowe, więc od czasu do czasu używam Rhino aby sobie dorobić jakieś elementy do modeli.

Ostatnio projektowałem kratownicę do pewnego modelu, i chciałem na powierzchniach poziomych zaznaczyć miesca styku z powierzchniami pionowymi, aby przy sklejaniu  wiedzieć w którym miejscu danej części przykleić inną część. Jedyne co wymyśliłem to użycie funkcji podziel, gdzie jeden element styczny wycina w drugim elemencie otwór i po rozwinięciu tego elementu otwór wskazuje miesce przyklejenia części. Niestety w jednym przypadku przy użyciu funkcji podziel wyskakuje błąd: Podział nie udał się,obiekty mogą się nie przecinać lub przecięcia mogą nie dzielić obiektu.
Jeżeli widać załącznik to część A miała być podzielona, zaś części B miały być elementami tnącymi. Co ciekawe taka sama czynność na elemencie C udała się bez problemu.

roby1409

  • Gość
Odp: PROBLEM funkcja Podziel
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2013, godz.23:18 »
Jednak znalazłem prostsze rozwiązanie. Użyłem funkcji Zarys, a przy rozwijaniu powierzchni razem z powierzchnią zaznaczyłem krzywą, która powstała po użyciu tej funkcji i określała miejsce styku z inna powierzchnią.