Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.00:37

Autor Wątek: polipowierzchnia z punktów  (Przeczytany 2974 razy)

HUDY

  • Gość
polipowierzchnia z punktów
« dnia: 27 Marzec 2013, godz.16:27 »
witam. mam pewien problem i nie mam pojęcia czy to jest w ogóle wykonalne, mianowicie próbuje sobie ułatwić zadanie korzystając z gotowego modelu z netu (niestety z 3dmaksa), który nie do końca spełnia moje oczekiwania więc chciałem go wziąć na warsztat a tu nie da się tego uciąć, pogrzebałem trochę w narzędziach i wynalazłem sobie takie coś jak wydziel punkty. zadziałało świetnie acz nie wiem jak z tego w prosty sposób osiągnąć bryłę, może przeceniam rhino, nie wiem. proszę o co ktokolwiek w tym temacie, ja szukam dalej . załączam printscreena problemu

p.s. kto pyta nie błądzi :)

HUDY

  • Gość
Odp: polipowierzchnia z punktów
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marzec 2013, godz.16:38 »
 dorzucam jeszcze model

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: polipowierzchnia z punktów
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Marzec 2013, godz.21:53 »
Ten konkretny model najszybciej chyba zrobisz wykorzystując polecenie Curve Through Points (Krzywa przez punkty ? - sry, nie wiem, jak to jest dokładnie przetłumaczone w PL wersji), zaznaczając punkty jak na screenie poniżej i prowadząc przez nie krzywą. Dalej to już tylko powierzchnia obrotowa (Revolve) z powstałej krzywej i bazę masz gotową. Analogicznie z ramionami podtrzymującymi świeczki.
Z samym poleceniem budowania powierzchni z punktów w rhino jako takim się nie spotkałem. Może Grasshopper coś tu poradzi lub inny plugin.

HUDY

  • Gość
Odp: polipowierzchnia z punktów
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2013, godz.07:55 »
tak tez zrobiłem , lecz myślałem ze uda się kliknięciem a nie kilkusetkliknieciem  :D

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: polipowierzchnia z punktów
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marzec 2013, godz.19:58 »
To moze polygony przerób na nurbs i juz :)

HUDY

  • Gość
Odp: polipowierzchnia z punktów
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwiecień 2013, godz.07:40 »
a gdzie to jest, jakoś nie mogę namierzyć (swięta mi jeszcze w głowie szumią) z góry dziękuję