Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.18:15

Autor Wątek: Baner  (Przeczytany 6318 razy)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Baner
« dnia: 24 Lipiec 2007, godz.21:48 »
Jakiś czas temu odwiedzając fora modelarskie natknąłem się na wątek o banerze dla kartonworka – że przydało by się go zmienić. Postanowiłem wykorzystać nabytą wiedzę z podglądanych postów różnej maści for modelarskich, które ujawniały po trochu sekrety działania programu Rhino i "mojgo ulubionego forum" Rhino 3D.
Mam zamiar opracować baner w technologii 3D dla powyższego forum – mam nadzieje że się spodoba i zostanie użyty. A jak się nie spodoba, to i tak sporo się nauczyłem przy jego produkcji ;D 
Baner jest jeszcze nie skończony brakuje mu sporo szczegółów. Dodam jeszcze jakiś młotek , linki podtrzymujące wypraskę z plastiku itp.
Z drugiej strony nie chciałbym aby mój post został odebrany jako krypto reklama, czy coś w tym rodzaju – (forum jest nie komercyjne). Po prostu postanowiłem zrobić taki baner  i jednocześnie podsumować moje umiejętności modelowania itp.
A jak Odyniec uzna że to wbrew zasadom tego forum, to proszę o usunięcie tego postu – nie obrażę się :D .
Jeśli macie jakieś pytania, co i jak zostało wykonane, to bardzo proszę - chętnie odpowiem na każde pytanie.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2007, godz.21:55 wysłana przez Hal9000 »
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Baner
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec 2007, godz.22:19 »
Twoje renderingi bardzo mi się podobają, opanowałeś V-ray w doskonałym stopniu, są drobne jeszcze błędy (białe punkty) - trzeba większość ilość próbek.
A co do tematu - nie mam nic przeciwko, ważne, że praca jest wykonana w Rhino, a efekt jest naprawdę świetny.

Jeśli możesz, podziel się sceną ze wszystkimi (może być znacząco zubożona, np jeden obiekt) wrzucając ją do nowego wątku w dziale V-ray, umiesz już bardzo dobrze oświetlać i taka scena bardzo przyda się początkującym Rhino'wskim V-ray'owcom.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2007, godz.22:22 wysłana przez Odyniec »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Baner
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2007, godz.22:55 »
  :) Jak wykonane? Bardzo prosto nożyczki, tuba rozlanego kleju , porozrzucane kawałki kartonu i szpilki, aparat cyfrowy, program graficzny klik klik i gotowe .  ;) A tak na serio to bardzo ładna robota! Przyłączam się do prośby Odyńca. A ode mnie proszę tutorial nożyczek, zbliżenie siatki kropli kleju. Oraz pytanie nakrętka też ma gwint?:D
Pozdrawiam marek

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Baner
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lipiec 2007, godz.22:08 »
Dzięki za uznanie wodzu  8)
Dziś spróbuje opisać co i jak, a te białe kropki to nie wiedziałem że to jakiś błąd (problem z próbkowaniem) – szczerze mówiąc myślałem że mi karta graficzna siada bo ostatnio trochę ją przegrzałem, tzn. wentylatorek mi odpadł i przez jakiś czas tak to wszystko chodziło.
Odyniec, a gdzie mogę zwiększyć to próbkowanie ?

Marek – cieszę się że Ci się podoba, jak tylko znajdę więcej czasu, to zrobię tutka do nożyczek. Nakrętka nie ma gwintu – odpuściłem sobie. Wybrałem takie ustawienie nakrętki aby ukryć ten fakt  ;D Specjalnie dla Ciebie trochę zoom’ow  8)
Pozdrawiam
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Baner
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lipiec 2007, godz.23:36 »
Witam!
To jest po prostu ekstra!

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Baner
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec 2007, godz.10:24 »
Hal9000 - pomyśl jeszcze nad udostępnieniem wszystkich, okrojonej wersji swojej scenki.
Co do białych kropek - to nie tylko zwiększenie ilości próbek, ale:

1. Jeśli używasz algorytmu "Light cache" dbaj o to, aby żadne światło nie miało maksymalnego koloru (czyli np w RGB - 255 255 255). Jeśli na przykład masz idealnie biało światło, zmień je na np. minimalne szare , np 245 245 245

2. Jeśli masz włączone cienie "area shadows" - odsuń światła od obiektów trochę

3. Jeśli chodzi o zwiększenie próbek - to chodzi o zwiększenie ustawień QMC (sekcja QMC sampler).

4. Z zakładce "Environment" możesz zmniejszyć minimalnie siłę GI

5. Zwiększenie ilości fotonów - jeśli używasz algorytmu Photon Map

6. Pozostałe powody białych kropek to może być: używanie materiałów typy raytrace, brak nałożenia UV na wszystkie obiekty w scenie lub za mocna zabawa parametrami kamery.

Ciekawe, co zadziała u Ciebie (:-)

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Baner
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec 2007, godz.20:25 »
Dziękuję za zoomy i czekam na nożyczki. Nad światłem jednak musisz troszkę popracować. ;)  Myślałem, że nożyczki nie mają śrubki tylko nit( pierwszy baner ). Zbliżenie jednak wyprowadziło mnie z błędu. Ale się nie martw ja w ogóle nie potrafię nakładać renderingu. Dopiero mam zamiar się uczyć a na razie tylko podglądam prace innych.
pozdrawiam marek

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Baner
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpień 2007, godz.19:15 »
Powoli dodaje kolejne elementy bałaganu. Światłem się nie przejmuje (narazie), choć praca wyszła mocno prześwietlona.
No i jakoś mniej ospy jest (białe kropki)  ;D. Powoli dochodzę do ładu z V-ray'em, ale jeszcze droga daleka do poznania całości.
I zrobiłem sobie podpis :P
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Baner
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Sierpień 2007, godz.20:01 »
Powstała już cała, kompletna scena z tego logo (:-)
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2007, godz.22:56 wysłana przez Krzychu74 »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Baner
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Sierpień 2007, godz.20:05 »
Mogę się przyczepić, mogę, mogę, mogę? Ja tu widzę babola z poziomu fizyki; konkretniej - wypraska z napisem work. Powinieneś zablokować czymś wypraskę na dole - jakiś klocek, wbite szpilki etc. - cokolwiek co odbierze jej możliwość przemieszczenia. Bez tego nie ma takiej możliwości, by te linki podtrzymujące były naciągnięte - dół wypraski przesunie się do przodu i w efekcie cała klapnie

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Baner
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Sierpień 2007, godz.20:39 »
I tu się z tobą zgodzę Havoc, scenka jest jeszcze nie kompletna, a ja myślałem o taśmie samoprzylepnej. Głownie chodzi mi o to aby całość była trochę rozwleczona tzn dłuższa niż szersza. Dodam jeszcze jakieś farbki - takie małe, co modelarze używają  :D . Co jeszcze będzie sam nie wiem. Z drugiej strony nie chciałbym aby był zbyt duży bałagan, bo może zaburzyć całość i napisy będą nie czytelne.
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".