Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.10:25

Autor Wątek: przekształcenie bryły 3D z powierzchni  (Przeczytany 4480 razy)

mmodel

  • Gość
przekształcenie bryły 3D z powierzchni
« dnia: 24 Styczeń 2013, godz.15:16 »
Witam,
mam problem z przygotowaniem pliku pod frezarkę. Narysowałem sobie model ale nie potrafie go połączyć w jedną całość i przekształcić tak aby można było go wysłać do frezowania. oto załączniki:


Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2013, godz.15:17 wysłana przez mmodel »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: przekształcenie bryły 3D z powierzchni
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2013, godz.18:01 »
Przeciez to jest dobre :) Nic nie trzeba laczyc. Jak jest dobry CAM to zaznaczamy obiekty i tak je potraktuje jako spójny.

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: przekształcenie bryły 3D z powierzchni
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2013, godz.20:35 »
Nie znam się zbytnio na tym, ale z tego, co widzę, bazy płata są niezamknięte , Cam wytnie otworki a ścianki praktycznie nie mają grubości nie wiem, co może z tego wyjść. Podzieliłbym kadłub na dwie połowy, chyba, że masz 4 oś. Statecznik zrobiłbym jako osobną bryłę a następnie dokleił i zaszpachlował ( oszczędność materiału). A bliższych informacji powinieneś zasięgnąć z warsztatu, który będzie frezował. A najlepiej pogadać z Wiktorem on już coś rzeźbi i dość elegancko mu to wychodzi.  8)
pozdrawiam
marek

mmodel

  • Gość
Odp: przekształcenie bryły 3D z powierzchni
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2013, godz.19:39 »
Statecznik odetnę i odsunę jedną połówkę kadłuba od drugiej. Pasowało by chyba go pociąć na plastry wzdłuż osi podłużnej bo ten kadłub ma 1750mm długości... Mógłby mi ktoś sprawdzić ten plik kto już frezował podobne rzeczy?