Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.18:03

Autor Wątek: pytanie o eksportowanie  (Przeczytany 3239 razy)

Ola

  • Gość
pytanie o eksportowanie
« dnia: 03 Styczeń 2013, godz.20:08 »
cześć! Chciałam jeszcze raz prosić o pomoc...
Muszę wyeksportować model z Rhino do 3dsMax'a albo Mai (aby model był sczytany przez inny program). Czy jest jakieś kryterium wyboru? Czytałam, że w przypadku eksportu do 3dsMax'a model może utracić na jakości. Nigdy nie eksportowałam modelu do innego programu; nie miałam też styczności z tymi dwoma programami. Będę wdzięczna za pomoc.

pozdrawiam
Ola

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: pytanie o eksportowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2013, godz.20:44 »
krzywe studio i Maja czytają siatki, podczas, gdy geometria w Raino jest nurbsowa. Proponuję z geometrii którą masz, stwórz siatki sama, kontrolując gęstość siatki tak jak się da, a w studio tylko tę geometrię dopieścisz (lub nie).
W rhino odpowiada za to komenda 'Mesh', konwertuje powierzchnie i polipowierzchnie do mesha. Masz opcję kontroli prostą (suwakiem) albo możesz wejsć do opcji zaawansowanych i spędzić trochę więcej czasu nad tym.
Później tylko eksport.

Offline Robertos

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja na forum: +14/-0
Odp: pytanie o eksportowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2013, godz.22:14 »
Dodając coś od siebie do wypowiedzi kolegi proponuje exportować z Rhino z użyciem formatu fbx.

Pozdrawiam

Ola

  • Gość
Odp: pytanie o eksportowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2013, godz.12:28 »
Dziękuję za pomoc!
pozdrawiam

Ola

  • Gość
Odp: pytanie o eksportowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Styczeń 2013, godz.17:38 »
Mam jeszcze jedno pytanie...
gdy zamieniłam powierzchnie i polipowierzchnie na siatki i wyeksportowałam do 3ds Maxa w tym formacie .fbx to te obiekty mimo to nie pokazują mi się w 3dsm... Czy to jest normalne, że tak się dzieje? Czy może ja coś źle robię...? Bo kurcze nie wiem, czy teraz muszę się zaczynać uczyć 3dsmaxa, żeby to pouzupełniać czy może jest na to 'nieładowanie się' tych siatek jakiś sposób... Będę wdzięczna za odpowiedź.
pozdrawiam
ola

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: pytanie o eksportowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń 2013, godz.20:16 »
Załącz plik fbx.

Ola

  • Gość
Odp: pytanie o eksportowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Styczeń 2013, godz.21:24 »
załączam plik, nie widać m.in podstawka i główki.