Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.13:25

Autor Wątek: jak ekportować model z rozszerzeniem *.obj na pliki *.STEP lub *.IGES  (Przeczytany 3725 razy)

mker

  • Gość
Witam, mam problem natury technicznej, nie wiem czy to dobry dział na tego typu post.
Mianowicie mam model wykonany w rozszerzeniu *.obj (model poligonalny) i chciałbym zminić go na pliki STEP lub IGES lub inne cadowskie wektorowe, niestety mam z tym problem. Ponieważ zapisując plik obj jako step lub iges w rhinoceros, wyskakuje monit że rozszerzenia te nie wspierają siatek wieloboków z kolei przy zamianie obj na stl tracę na gładkości powierzchni. Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc i sugestię, dotyczącą tego problemu.

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: jak ekportować model z rozszerzeniem *.obj na pliki *.STEP lub *.IGES
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień 2012, godz.23:33 »
Witam

zapoznaj się z t- splines. Za pomocą T-splines możesz przerobić siatke na nurbs. Może takie coś pomoże.

http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,1325.0.html

Do jakiego Cada chcesz wczytać ten model?

Pozdrawiam
Andrzej

mker

  • Gość
Odp: jak ekportować model z rozszerzeniem *.obj na pliki *.STEP lub *.IGES
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2012, godz.16:56 »
Dziękuje za odpowiedź. Pobawiłem się trochę w T-splines ale niestety efektu nie uzyskałem a zapisów coraz mniej :-) ciągle przy zapisie na stepa czy igesa wyskakuje monit o tym że nie wyeksportowano siatki wieloboków lub nie wspiera siatek wieloboku albo niewyeksportowano 2 , 3 ...statek wieloboków. Jestem pewien że coś robię źle. Pytanie co?
Model chciałbym wczytać do Inventora.
Załączam pasek opcji z tsplines z których korzystałem.