Dalsza cześć samouczka modelowania aerografu.
Poniżej moletu znajduje się łukowaty cylinder. Możemy wyznaczyć 3 punkty i przez nie narysować krzywą. Inny sposób to narysować prostą lub krzywa, wygiąć ją za pomocą punktów kontrolnych, dołączyć krzywą podstawy i wykorzystać jako krzywą powierzchni obrotowej. Sposobów jest wiele.
lub
Podstawowy korpus jest gotowy. Możemy teraz wykonać gwint do końcówki przyłącza i taki zostawić, lub wykonać wersję o wiele bardziej atrakcyjną. Wymodelować wkręcone przyłącze z końcówką do węża.
Ja wybrałem to drugie rozwiązanie. Pierwszy etap to wykonanie cylindra— nakręcanej końcówki na gwint aerografu.
Część ta ma niewielkie sfazowanie. Niby szczegół, ale to takie drobiazgi stanowią o wyglądzie końcowym.
Wykonujemy to przy pomocy polecenia Powierzchnia— Fazuj Powierzchnię. Sfazowanie oczywiście musi być adekwatne do wyglądu rzeczywistego.
Żeby końcówka wyglądała realistycznie musimy wykonać w cylindrze otwór. Po wykonaniu rurki posłużymy się poleceniem Operacje Bolean— Różnica.
Po wywołaniu polecenia Bolean wskazujemy odpowiednie powierzchnie. Kolejność jest Ważna. W razie potrzeby cofamy operację.
Wykonamy teraz rurkę o średnicy ciut mniejszej niż otwór który poprzednio wykonywaliśmy. Posłużymy się poleceniem „odsuń krzywą”. Po odsunięciu okręgu wykorzystamy go do zbudowania powierzchni.
Wykonanie powierzchni obrotowej i stożkowych zejść na rurkę jest proste do wykonania. Czynność ilustrują poszczególne zrzuty.
Gotowa końcówka do wężyka.