Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.17:42

Autor Wątek: Problem z tekstem przy imporcie *.dwg  (Przeczytany 4818 razy)

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Problem z tekstem przy imporcie *.dwg
« dnia: 12 Kwiecień 2012, godz.12:40 »
Po zaimportowaniu pliku dwg do rhino tekst ma zmienione wymairy i czcionkę, do tej pory nie było to aż tak dokuczliwe, ale teraz problem nabrał innej wagi. Ktoś już opanował ten problem? Może macie jakies pomysły jak sobie z tym poradzić?

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: Problem z tekstem przy imporcie *.dwg
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2012, godz.14:22 »
Proponuję format .Dxf -jedyny problem tego formatu że trzeba zrobić wiekszą liczbę punktów ,ponieważ czasem lubi je z tego powodu gubić,polecam.Zalezy też do czego potrzebujesz Dwg

Pozdrawiam.Cyprian

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Problem z tekstem przy imporcie *.dwg
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2012, godz.16:22 »
Nie jestem pewien czy się dobrze rozumiemy. W każdym razie ja nie rozumiem o czym Ty mówisz ;) musisz mi wybaczyć. Załączam plik dwg i dxf. żeby każdy mógł sobie otworzyć w Rhino. W AutoCadzie tekst jest normalny, w Rhino wychodzi poza tabelkę.

Offline Robertos

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja na forum: +14/-0
Odp: Problem z tekstem przy imporcie *.dwg
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień 2012, godz.17:15 »
Hej,

Z tego co widze style działają tylko z wymiarami (a szkoda). Coś mi się zdaje że będziesz musiał ręcznie przeformatować texty. Jeśli robisz to pod 5tką to możesz w zakładce Filter zostawić zaznaczone Annotations. Wtedy będzie ci tylko zaznaczać text. Możesz pokombinować z MatchProperties aby sobie zautomatyzować proces.

Pozdrawiam

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: Problem z tekstem przy imporcie *.dwg
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2012, godz.21:21 »
Już tłumaczę,wysyłam często pliki krzywych do firmy wycinającej laserem tworzywa,zawsze był problem z odczytem .dwg.Gubiło wymiary.Teraz pracujemy na plikach. dxf i wszystko smiga.Jedyny problem w tym że rozbija dxf krzywe w nie zjednoczoną całą -np. literę T w pojedyncze krzywe.Przy skomplikowanych krzywych gdzie krzywa jest źle uśredniona czyli włączając jej punkty F 10 i widzisz kiepskie rozłożenie punktów - maszyna tej firmy nie widzi jej ,ale w twoim przypadku ta informacja jest zbędna.Po prostu polecam .dxf .Pozdrawiam

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Problem z tekstem przy imporcie *.dwg
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2012, godz.09:20 »
Dzięki za odpowiedzi. Dobrze się kilku rzeczy dowiedzieć przy okazji + dla was chłopaki.