Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.21:00

Autor Wątek: Paski narzędzi - Problem  (Przeczytany 3487 razy)

TJ

  • Gość
Paski narzędzi - Problem
« dnia: 04 Kwiecień 2012, godz.22:04 »
Witam..

I napotkałem kolejny problem z RH 4 a mianowicie znikły mi wszystkie paski narzędzi.

Tak wygląda RH 4 bez pasków:



Próbowałem wybrać żądne paski ale tam jest pusto jak w głowach niektórych Blondynek:



Koledzy, reinstal nic niestety nie daje. ; (
Wie ktoś jak to naprawić ?

Pozdrawiam
Tomek

RADIUS77

  • Gość
Odp: Paski narzędzi - Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2012, godz.11:16 »
Witam,
Minęło trochę czasu od zamieszczenia tego post'u więc albo sam sobie poradziłeś albo zacząłeś nawigować w programie siłą woli :-)   U mnie pojawiał się ten sam problem, próbowałem na własną rękę (porażka), poszukiwałem informacji na tym forum aż trafiłem na tego "głuchego" post'a i klops. Zapukałem do źródeł w pomocy technicznej na Europę lecz od wczoraj do dziś bez odpowiedzi (Hiszpania - pewnie jeszcze mają długi weekend albo oglądają mecz albo po prostu klasyczna - maniana ;-)  Wysłałem to samo pytanie do pomocy technicznej w siedzibie firmy w Seattle i odpowiedź przyszła jak chłopaki wystartowali ze swoją pracą. Przynudzam trochę o tym aby może i pomóc innym w uzyskaniu odpowiedzi na pytania które ciężko gdzie indziej trafić albo czas nagli.... Pomoc naprawdę super - polecam.   Teraz konkrety: jak się dowiedziałem są 2 sposoby na zaradzenie sytuacji: 1. W konsoli poleceń wpisujesz: 'ToolbarReset' , zatwierdzasz i ekran powinien odświeżyć się wraz z załadowaniem pasków narzędzi. 2 W głównym pasku menu rozwijasz zakładkę 'narzędzia' > 'Resetuj Paski Narzędzi' i po sprawie.    Dlaczego tak się dzieje że znikają paski narzędzi ? Chłopaki z pomocy technicznej piszą, że najczęściej dzieje się tak podczas pracy na laptopach kiedy zamykamy Rhino i zaraz po tym pokrywę ekranu wprowadzając komputer w stan uśpienia > wtedy takie zaniki narzędzi mogą powstać po ponownym otwarciu programu. Zalecają aby odczekać jakieś 30 sekund po zamknięciu Rhino przed wyłączeniem kompa aby Windows dążył  pozapisywać w tle  pliki pomocnicze programu. Tylko że u mnie dzieje się to na stacjonarnym (jak na razie miałem u siebie 2'e takie sytuacje -choć może faktycznie coś za szybko powyłączałem).

TJ

  • Gość
Odp: Paski narzędzi - Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2012, godz.21:25 »
Jesteś wielki !
Masz u mnie krate browara - niech ja Cię tylko gdzieś spotkam !