Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.22:51

Autor Wątek: Grawerowanie, dodawanie wybrań, rowków w elementach eliptycznych i nie tylko  (Przeczytany 3601 razy)

mker

  • Gość
Witam, moje pytanie dotyczy grawerowania, dodawania podcięć, rowków i tego typu rzeczy na powierzchni  elementu eliptycznego lub innych dowolnych elementów. Chciałem nadać na powierzchni jajka rowki takie jak występują na oponie. Próbowałem robić to funkcją "Pull Curve To Surface" ale to raczej nie to. Czy jest możliwość nałożenia płaszczyzny na elipsoidę na której to (z różnych stron) możemy rysować dowolne krzywe jakie nas interesują. Następnie krzywe te pogrubimy wg uznania, krzywe te będą właśnie naszymi wybraniami.
Nie wiem na ile jasno przedstawiłem ten problem, a może do tematu trzeba podejść inaczej. Dziękuje za wszelkie sugestie i jakiekolwiek podpowiedzi w tym temacie.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Grawerowanie, dodawanie wybrań, rowków w elementach eliptycznych i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2011, godz.21:41 »
możesz narysować siatkę krzywych tego bieżnika a następnie to zrzutować na powierzchnię a później z tego zbudować bryły i odjąć od powierzchni na której chcesz podziałać.
możesz też zbudować bryłę bieżnika (a właściwie jego negatyw) a później nałożyć to na powierzchnię za pomocą poleceń z UDT a dalej różnica boola...