Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.15:57

Autor Wątek: RZEŹBA  (Przeczytany 6276 razy)

Offline Yoo-Goo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja na forum: +0/-0
RZEŹBA
« dnia: 21 Maj 2011, godz.19:09 »
Witam
Mam problem z którym borykam się od dłuższego czasu. Buduję w Rhino model galeonu z 17w. Zbliżam się zdecydowanie ku końcowi. Jednym z ostatnich elementów jest galion czyli rzeźba umocowana na dziobie okrętu. W tym wypadku jest to  figura smoka. Na tej rzeźbie utknąłem i nie potrafię sobie z nią poradzić. Nie umiem znaleźć metody na precyzyjne modelowanie bryły/ powierzchni. Przeszukałem tutoriale  i znalazłem angielskojęzycznego tutka w którym autor modeluje ludzką głowę. Metoda, którą autor się posługuje jest dla mnie nie jasna mimo, jak mi się wydaje zrozumienia tekstu. Zastosowałem własny pomysł, jak sądzę nie odbiegający zasadniczo od oryginału. Stworzyłem powierzchnię obrotową wokół wzorcowych bitmap.  Stosując skalowanie punktów kontrolnych powierzchni oraz różnicując ich ilość zdołałem stworzyć to co widać w załączonym pliku ale nic ponadto. Zwiększenie ich ilości zaciemnia obraz i bardzo trudno jest się nimi posługiwać. Bardzo proszę o podpowiedź jak się robi takie rzeczy Rhino.
Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na jakąś radę.

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: RZEŹBA
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2011, godz.10:53 »
A możesz pokazać ten galion?

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: RZEŹBA
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2011, godz.18:34 »

Offline Yoo-Goo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: RZEŹBA
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2011, godz.18:34 »
Dziękuję za zainteresowanie. Dołączam skan galionu.
Pozdrawiam.

Offline Yoo-Goo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: RZEŹBA
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2011, godz.18:58 »
Odpowiedź dla C.S.CH
Dziękuję za linki. Świetne prace ale ja niestety nie jestem na tym poziomie. A ponadto, a może przede wszystkim nie posiadam T-Spline oraz Blendera.
Pozdrawiam.

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: RZEŹBA
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2011, godz.20:16 »
 Zawsze można spróbować (pełno tutoriali w sieci) , pozatym można pobrać wersję demo T-splina 25 zapisów (spokojnie starczy a i nawet bez blendera sobie poradzisz) a Blender jest programem darmowym.Pozdrawiam

Offline Yoo-Goo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: RZEŹBA
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maj 2011, godz.18:15 »
To mnie trochę podkręciłeś. Wezmę tę wersję demo, a Blendera też gdzieś poszukam. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Mówisz, że w sieci jest pełno tutoriali, jak rozumiem do T- splina?- Będę zatem szukał. Muszę ten galion jakoś zrobić.
Pozdrawiam.