Zaloguj się lub zarejestruj. 10 Maj 2024, godz.18:04

Autor Wątek: Zawieszanie programu w czasie pracy z Rhino, Catia  (Przeczytany 3269 razy)

michu_bb

  • Gość
Zawieszanie programu w czasie pracy z Rhino, Catia
« dnia: 13 Maj 2011, godz.22:17 »
Witam ponownie.

Czy któryś z kolegów zetknął się z takim problemem?:

W momencie działania programu (zarówno Rhino jak i Catia V5 R19), obraz z ekranu znika, po czym pojawia się komunikat "sterownik karty odzyskał sprawność" i cały program się zawiesza. Mam win 7, kartę Radeon- Asusa EAH5870. Czasami komunikat przybierał też formę "Ekran przestał odpowiadać na polecenia sterownika".
Czekam niecierpliwie na rady co zrobić z tym fantem? :-)

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Zawieszanie programu w czasie pracy z Rhino, Catia
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maj 2011, godz.23:16 »
Spróbuj   najpierw zainstalować najnowsze sterowniki do karty.A ten błąd wyrzuca tylko na tych programach, czy na innych tez np. gry? Może trochę się karta przegrzewa i warto by poprawić chłodzenie..

michu_bb

  • Gość
Odp: Zawieszanie programu w czasie pracy z Rhino, Catia
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2011, godz.20:58 »
W Rhino mam ustawione w opcjach grafiki Open GL karty, ale linie nie były gładkie, więc dodałem w ustawieniach karty antyaliasing box x4.

W ustawieniach Catii offset dla linii 0,1 i super sampling 8x.

Fakt że im dłużej pracuję, tym częściej pojawia się błąd. Może faktycznie ma to związek z chłodzeniem?...
Co ciekawe zresetowałem ustawienia karty, ustawiłem jeszcze raz antyaliasing i spróbowałem powiesić program. Mimo zaciekłych prób, nie udało się :-)

Wrócę z tematem przy kolejnym zawieszeniu programu - nie sądzę aby sam reset karty pomógł (choć bardzo chcę w to wierzyć).
Ciekawi mnie czy znacie jakieś narzędzia diagnostyczne dla tego typu problemów?

Offline Robertos

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja na forum: +14/-0
Odp: Zawieszanie programu w czasie pracy z Rhino, Catia
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2011, godz.03:10 »
Witam,

Pewnie z grafą jest coś nie tak. Może chłodzenie... ciężko stwierdzić, ale może być to przyczyna. Rhino jest na tyle stabilne że raczej od strony programowej widok nie powinien się kaszanić ani powodować problemów (chyba że model na tyle gigantyczny że karta nie może go wyświetlić  ;) ) Przeinstaluj sterowniki, przedmuchaj kartę sprężonym powietrzem. Może pomorze.

Pozdrawiam