Zaloguj się lub zarejestruj. 15 Maj 2024, godz.00:29

Autor Wątek: Narzucanie niepotrzebnych linii  (Przeczytany 2508 razy)

segativ

  • Gość
Narzucanie niepotrzebnych linii
« dnia: 24 Grudzień 2010, godz.10:12 »
Witam.

Moim problemem jest nadmierne dzielenie łuków na małe odcinki, w Rhino, tworząc rysunek 2d wszystko jest Ok, łącze odpowiednie krzywe w jedną całość, rysuję z całych łuków i prostych, a jednak przez export do dwg, tak żebym mógł pracować w AutoCad'zie cz Inventor'ze rhino dzieli je wszystkie na malutkie odcinki, kiedy z rysunków robię bryłę powstaje siatna setek niepotrzebnych linii, co bardzo utrudnia obróbkę, a rysunki trzeba wykonywać od zera. Acad'a i inv. uczę się od podstaw, a rhino na tyle ile potrzebuje mam opanowane, a i rysunki w nim są gotowe, i nie chcę żeby przez taką błahostkę stracić tyle pracy.

Poniżej screeny przedstawiające problem.
 
Rhino - jak widać linie są połączone i ciągłe (zaznaczona na żółto)


AutoCad - rysunek już w dwg, każdy punkt w późniejszej próbie przekształcenia w bryłę "wyciąga się" i stwarza ogromne problemy. A to tylko mały odcinek, tego na rysunku jest więcej.


Dodam również że po imporcie do AC i Inv. plików 2d z Rhino sprawia ogromny problem, program muli, a przy normalnej pracy z rysunkami nawet 3d wykonanymi w nim samym wszystko jest w należytym porządku.

Acada i inv mam w wersji 2010, w pełnej wersji, otrzymanej na kursie (który za bardzo nie pomógł)

Jest jakiś sposób żeby temu zaradzić?

Pozdrawiam, i dziękuję.
Adrian
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2010, godz.10:36 wysłana przez segativ »

segativ

  • Gość
Odp: Narzucanie niepotrzebnych linii
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2011, godz.10:13 »
:( Nikt mi nie pomoże ? :(

Offline lentz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Narzucanie niepotrzebnych linii
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2011, godz.11:35 »
Sorki że dopiero teraz, ale ferie świąteczne były więc musiałem dać odpocząć nosorożcowi.

Podczas zapisu do pliku DWG Rhino pyta o ustawienie wersji i opcje pliku DWG, wybierz z listy na przykład R12 Naturalny lub R12 Linie i łuki.

Powinno pomóc. Jeżeli nie, to pogmeraj w ustawieniach przycisk Edycja Schematów.
Jeśli dalej nie będzie chciało, to daj znać na PW, pokombinujemy.

Wbrew pozorom, najlepiej jest eksportować pliki DXF lub DWG w wersjach niskich, ze względu na ich uniwersalność, kompatybilność i małą pojemność.

Pozdrawiam i powodzenia w Nowym Roku!

P.S. W AutoCad-zie jest komenda polilinia, którą możesz zrobić na powrót łuki, ale to jest upierdliwe i nie zawsze przynosi dobre efekty jeśli chodzi o poprawność geometryczną łuków.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2011, godz.11:41 wysłana przez lentz »
Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól to zrobić innym... a potem skrytykuj