Zaloguj się lub zarejestruj. 16 Maj 2024, godz.16:28

Autor Wątek: Problem z widokiem bitmapy  (Przeczytany 3623 razy)

LarryPL

  • Gość
Problem z widokiem bitmapy
« dnia: 14 Grudzień 2010, godz.21:52 »
Witam serdecznie
Problem polega na umieszczeniu bitmapy, ale nie wiem dlaczego bitmapa jest jakby okrojona z bitów, tzn. jest straszne mało wyraźna, to tak jak wkleic miniaturke i ją potem powiększać. Drugi problem to, ze zawsze wyświetla czarno-białą , podczas gdy wybieram kolorowy obrazek. Nie wiem co sie dzieje bo przedtem wszystko normalnie działało, a teraz coś sie musiało przestawić. Co to może być? (R4 SP8)

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Problem z widokiem bitmapy
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2010, godz.06:40 »
Wciśnij F3 i masz na dole "szary". Z tymi bitami to moze wczytaj PNG.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2010, godz.06:45 wysłana przez skalanya »

LarryPL

  • Gość
Odp: Problem z widokiem bitmapy
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2011, godz.14:30 »
dzięki skalanya ale nie chodzi o tapetę, tylko o wstawienie bitmapy; obrazek PNG zachowuje sie tak samo. Ciągle główkuje i nie wiem dalej o co chodzi, być może jest coś przestawione w opcjach wyświetlania grafiki.\
Prosze o pomoc

gaua

  • Gość
Odp: Problem z widokiem bitmapy
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2011, godz.15:58 »
Jeżeli jest Ci to potrzebne do podczytywania blueprintów to najlepiej korzystać z polecenia "_PictureFrame"
Podczytując tym sposobem unikniesz upraszaczania zdjęć, a także wstawisz więcej niż jedną bitmapę.

Oczywiście jeżeli ktoś wie, gdzie zagrzebane są ustawienia bitmapy tła to niech się nie wstydzi i podzieli tajemną wiedzą :)

botak

  • Gość
Odp: Problem z widokiem bitmapy
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2011, godz.21:21 »
Napisz w jaki sposób wstawiasz tę bitmapę

LarryPL

  • Gość
Odp: Problem z widokiem bitmapy
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2011, godz.18:45 »
aj waj.. ale idiota ze mnie, najciemniej oczywiscie pod latarnią. Już miałem zmieniać grafike, a wystarczyło tylko przy wstawianiu bitmapy w opcja wstawiania wyłączyć skale szarości i włączyć Filtr. Choć sam nie wiem jaką role ten Filtr spełnia.
Przy okazji Botak, fajne renderingi wnętrz; w jakim pluginie je robiłes? Sam obecnie siedzę troche w interiorach.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2011, godz.19:41 wysłana przez LarryPL »

botak

  • Gość
Odp: Problem z widokiem bitmapy
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2011, godz.21:31 »
na mojej stronie wszystko jest spod vray'a i rhino

LarryPL

  • Gość
Odp: Problem z widokiem bitmapy
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Styczeń 2011, godz.09:41 »
jeśli moge.. świetna robota botak, choć mam pare uwag np. w łazience wstawiłeś bardzo wąskie drzwi na moje oko ok. 60cm, w praktyce nie ma takich drzwi, meble to twoja twórczość czy je tylko wstawiłeś, lustro zrobiłbym też na płycie, lepiej bedzie wyglądać. W apartamencie troche bardziej ergonomiczną ławe, popracowałbym też górną zabudowe w aneksie kuchennym, i koniecznie duże TV naprzeciwko sofy. W sypialni przesunąłbym trochę toaletke, zeby nie stała naprzeciw przejscia, tym bardziej jesli jest nad nią lustro, choć może mam mylne wrażenie; a i popraw ortografa..
Przepraszam za dygresje
ciao
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2011, godz.09:48 wysłana przez LarryPL »

botak

  • Gość
Odp: Problem z widokiem bitmapy
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Styczeń 2011, godz.14:45 »
Larry wizualizacje na mojej stronie są wizualizacjami projektów klientów i ja się w to nie mieszam.
z dygresjami nie mam problemów :)