Zaloguj się lub zarejestruj. 10 Maj 2024, godz.08:15

Autor Wątek: Jak zrobić wyżłobienie w takiej powierzchni ?  (Przeczytany 3249 razy)

jgardzisz

  • Gość
Jak zrobić wyżłobienie w takiej powierzchni ?
« dnia: 05 Grudzień 2010, godz.00:56 »
Witam,
Mam problem z wykonaniem wyżłobienia w takiej powierzchni jak na screenie. Chodzi mi aby w zaznaczonym miejscu (wskazuje strzałka) wykonane było wyżłobienie np. o grubości 1mm. Całość to trofeum sportowe - puchar. Gdyby to była płaska powierzchnia to wiedział jak to zrobić, a tu mam doczynienia nie dość że z odcinkiem powierzchni po okręgu to o nieregularnym kształcie. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Jak zrobić wyżłobienie w takiej powierzchni ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2010, godz.01:32 »
różnica bólu (Boola) może być odpowiednim sposobem na załatwienie problemu.

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Jak zrobić wyżłobienie w takiej powierzchni ?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2010, godz.10:31 »
Może jeszcze polecenie odsuń powierzchnię.

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Jak zrobić wyżłobienie w takiej powierzchni ?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2010, godz.11:03 »
Sądzę że najlepiej bedzie to modelować z płaszczyzn i krzywych używając polecenia wyciągnięcie po 2 ścieżkach. :)

Pozdrawiam i powodzenia
Andrzej

jgardzisz

  • Gość
Odp: Jak zrobić wyżłobienie w takiej powierzchni ?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2010, godz.15:10 »
Dziękuję za odpowiedzi....i przepraszam ale pozawracam głowę dalej. Wiem że pewnie jest to banalny problem...no ale jakiś cudem robię coś źle.
Jeśli chodzi o odsunięcie powierzchni:
zwyczajnie mi to nie wychodzi, używając tego tworzy mi się nowy puchar, przesunięty o 1mm wewnątrz. Załączam plik, chodzi mi o wykonanie samego wyżłobienia i aby było w zewnętrznej częśc puchara(wewn. zostaje jak jest). Oczywiście prosze też o bardziej szczegółowy opis abym wiedział jak to robić na przyszłość...bo ta wiedza jest dla mnie ważniejsza niż samo wykonanie:) Na pucharze zaznaczyłem krzywą zamienioną na rurkę granicę wyżłobienia.