Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.03:28

Autor Wątek: Modelowanie Pzkpfw Panther V  (Przeczytany 3523 razy)

eptita

  • Gość
Modelowanie Pzkpfw Panther V
« dnia: 26 Listopad 2010, godz.11:34 »
Witam, od tygodnia jestem na tropie rozszyfrowania programu Rhino 4, dodam że jestem wascynatem modelarstwa w każdej postacji tzn. redukcyjnego i RC.  Od trzterech dni próbowałem wymodelować kadłub czołgu Panther V. (przy pomocy samouczka), ale efekty były marne, żeby nie stracić zapału wykonywałem dodtkowe detale tzn. wieńce kół jezdnych oraz koła napędowe, po upływie 16 kodziń z przerwami chciałbym to osadzić do jakiegoś kadłuba czołgu jedynym sensownym narzędziem które umożliwiło mi wykonanie kadłuba z Bitmapy tła było wycinanie różnicą Boola. a efekt prawie doby pracy jest na zdjęciu. Moje pytanie czy jest opcja, która mi totalnie zielonemu człowiekowi pozwoli wykonanie tego kadłuba naprzykład z krzywych którym można by nadać jakąś gróbość odpowiednią do skali.
P.S proszę o wyrozumiałość, to jest mój pierwszy program do grafiki 3D, wiem że porwałem sie z motyką na słońce.
Jeszcze jedno to wyszło przy pomocy mojej 2 letniej córki, teraz kiedy obracam rzutnie z modelem zaczyna się automatycznie cieniować jest na to rada, by to wyłączyć.(Filmik)
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2010, godz.13:14 wysłana przez eptita »

eptita

  • Gość
Odp: Modelowanie Pzkpfw Panther V
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2010, godz.18:21 »
Temat cieniowania został rozgryziony :o, problem leży w dochodzeniu do granic wydajności mojej karty graficznej i procesora :'(, komputer upraszczał tekstury wsposób najszybszy do wizualizacji stąd moja interpretacja cieniowania. Po ograniczeniu detali lub zbliżeniu tylko na jaką część czołgu ten mankament znika. Pracuje na AMD Sempron 3000+ 1.6GHz stara jednordzeniówka, 2GB RAM Karta NVidia Ge force 7100GS. sprzęt jest nowy. bo zdążyłem go złożyć pracował może trzy miesiące i został odstawiony na strych na czas 3 lat. Pracowałem na Laptopie, ale to sprzęt żony i nie mogłem za bardzo tam działać. Dziś okazuje się że do dalszej pracy potrzebuje lepszego procka np. AMD   Athlon 4200 (Brak środków). :-[

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Modelowanie Pzkpfw Panther V
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad 2010, godz.19:36 »
polecam skorzystać z rady że zanim sie zacznie biegać, wypada nauczyć się najpierw chodzić.
polecam zapoznanie sie z narzędziami jakie oferuje rhino na jakimś prostszym modelu niż czołg. co do metodologii postępowania z modelami czołgów powinni sie wypowiadać tutejsi modelarze ;)